Kontrol Kalemi

Studio 5000 Logix Designer v24 Otomasyon Verimliliğini Artırıyor

Studio 5000 Logix Designer v24 Otomasyon Verimliliğini Artırıyor

  RSLogix 5000 yazılımının son sürümü olan Studio 5000 Logix Designer v24 gelişmiş tasarım deneyimi için kontrol sistemiyle ile üretim operasyonunu bir araya getiriyor. Rockwell Software Studio 5000 Logix Designer v24 sayesinde mühendisler otomasyon verimliliğini büyük ölçüde arttırabilecek.

  RSLogix 5000 yazılımının son sürümü olan Studio 5000 Logix Designer v24 sayesinde mühendisler, devreye alma zamanlarını iyileştirebilecek ve projenin maliyetlerini azaltabilecek yeni tasarım olanaklarına sahip olabilecekler. Yeni eklentiler arasında; kodun sadece çalışma sırasına göre değil sahadaki ekipmanın görevine yönelik görünümü, hazır kodun hızlı ve kolay çoğaltılması ve birden fazla kişinin birlikte çalışmasını kolaylaştıran iş birlikçi araçlar bulunuyor.
  rockwell 3128 görsel
  “Birçok makine yapımcısı ve son kullanıcı kolayca anlaşılmayan ve düzenlenemeyen kodlar sebebiyle üretim değişikliklerinden doğan yeni kod ihtiyacını desteklemek için mücadele veriyor” diyor Rockwell Automation Ürün Müdürü Mike Brimmer. Konuşmasına şöyle devam eden Brimmer, “Studio 5000 Logix Designer v24, kontrol sistemiyle üretim operasyonunu bir araya getirip otomasyon verimliliğini arttırıyor.” diyor.

  Studio 5000 Logix Designer V24 Yenilikler
  Çağdaş otomasyon mühendisliği tasarım çevresinin bir parçası olarak, Studio 5000 Logix Designer v24, Rockwell Automation’in çıkardığı Allen-Bradley Logix5000 kontrolörleri için ayrık kontrol, süreç kontrol, batch kontrol, hareket kontrol, güvenlik kontrol ve sürücü kontrolü programlamasını yapıyor. Aynı zamanda Studio 5000 Logix Designer v24, kodun kontrolördeki işleyiş sırasından ziyade ekipman görevine dayalı program kodlarını organize eden yeni bir lojik düzenleyiciyi ön plana çıkarıyor. Program kodunun lojik düzenlenmesi, arızalı ürüne ait kodun kolayca belirlenmesini sağlayarak daha hızlı sorun gidermesine olanak tanıyor.

  Yeni kütüphane yönetimi kullanıcıya özel kodların saklanmasını ve yeniden kullanımını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar Studio 5000 Logix Designer v24 kütüphanesindeki kod modüllerini kolayca yeni bir projeye sürükleyip bırakabiliyorlar. Bu özellik tasarım mühendislerinin tasarım süresini azaltan ve sonrasında değişikliklerin yapılmasını kolaylaştıran hazır kodların yeniden kullanmalarına olanak tanıyor.

  Otomasyon sistem tasarımı ve bakımı, gittikçe daha global ve görevlerinde uzmanlaşmış ekipler tarafından yapılıyor. Bu da daha güçlü işbirliği araçlarına olan ihtiyacın artacağının altını çiziyor. Studio 5000 Logix Designer v24 hali hazırda kuvvetli olan, birçok kullanıcının ayrı olarak çalışıp daha sonra yaptıklarını bir araya getirmesini sağlayan çok kullanıcılı sistem temeline ekler yaparak bu ihtiyaca karşılık veriyor.
  Tümleşik Güvenlik Sistemi
  Studio 5000 Logix Designer v24, Allen-Bradley Kinetix 5500 servo sürücüsünü makine üreticilerinin geliştirme ve devreye alma süresini azaltmaları için tümleşik güvenlik sistemiyle (CIP Safety – Ethernet Üzerinden Güvenlik) destekliyor. Aynı zamanda makine kontrol ve motor senkronizasyonu için Studio 5000 Logix Designer v24 yazılımında hâlihazırda bulunan hareket kontrol komutlarının Ethernet üzerinden yeni Allen-Bradley PowerFlex 527 AC sürücüsünü de kontrol etmesine olanak sağlıyor.

  Buna ek olarak, Allen-Bradley Dynamix 1444 tümleşik durum-izleme sistemi, Studio 5000 Logix Designer v24 ile ayrık bir durum-izleme cihazından ziyade, kullanıcıların hâlihazırda kullandıkları Rockwell Automation Integrated Architecture (Entegre Mimari) sistemine eklemelerine olanak tanıyor. Bu ürünle mevcut ekipman durumu değerlendiriyor, potansiyel sorunları tahmin ediyor ve kritik makinelere gelecek hasarın öncesinde engellenmesine yardımcı oluyor.

  Rockwell Automation

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ