KontrolKalemi.Com

Sistem Kilitlenmelerine Çözüm

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Birçok üreticinin başına geldiği üzere, makinelerin sistemleri en önemli üretimleri yarıda bırakacak şekilde kilitlenmekte yada robotik bir sistem bir komutu yerine getirecekken başka bir komuta geçerek ciddi sorunlar çıkarabilmektedir. Bu sorunlar bazen ciddi hasarlara bile yol açabilmektedir.

Makine ve sistemlerin neredeyse tamamı artık mikroişlemcili yada bilgisayar kontrollü yapılmakta veya daha sonra PLC programlama yapılarak yine önceden belirlenmiş komutları yerine getirmek üzere tasarlanmaktadır.

Elektrik enerjisi üzerindeki peak diye tabir edilen aşırı gerilimler, sistem arızaları yada kilitlenmeleri diye tabir ettiğimiz tüm bu hataları meydana getiren en önemli nedenlerdendir. Özellikle lojik kontrol yapan mikroişlemcili sistemler yada yazılım yüklü elektronik kartlar voltaj darbelerine maruz kaldıklarında hatalı kod tanımlaması yapabilmektedirler.

Trimbox, bugün tekstildeki jakar, ram ve jetlerden, otomotivdeki cnc tezgahlara, robotlara, savunma sanayiindeki güvenlik sistemlerinden, telekom sektöründeki baz istasyonlarına, petrol istasyonlarındaki otomasyon sistemlerinden evdeki beyaz eşya ve bahçelerdeki su motorlarına kadar binlerce sistem ve teçhizatı güvenle korumaktadır.

Özellikle tekstil sektöründeki makinelerde ve cnc makineleriyle robotik sistemlerde meydana gelen sistem kilitlenmelerine karşı da yoğun kullanım alanı bulan Trimbox, bu konuda çözüm arayan birçok üreticinin hem makinelerini yıldırım ve trafo patlaması dahil aşırı gerilimlere karşı korumakta hem de sistemsel bu tarz sorunlarına çözüm sunmaktadır.

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ