Kontrol Kalemi

Şerit Led Çeşitleri Ve Şerit Led Trafosu

Şerit LED

Aydınlatma sektörünün büyümesi ile yeni ürünler piyasaya çıkıyor. Sadece ışıklandırma işlemleri için kullanılmayan bu ürünler artık estetik bir değere de sahip oluyor. Renkli ışıklandırmalar, farklı ampul türler, değişik renkler LED lambalar, avizeler ve kablolara kadar birçok ürün estetik olarak iyi bir görünüş sergileyebiliyor.

Elektrik alanına bu kadar fazla ilgi olmasının sonucunda her geçen gün yeni ürünler ortaya çıkıyor. Şerit LED’ler de bu ürünlerin başında yer alıyor. Şerit LED ile estetik bir görünüşün yanı sıra istenilen şekilde tasarım da mümkün olabiliyor. Bu sayede özellikle kafe ve lokanta gibi mekânlarda, dükkânlarda, otobüsler ve servis araçlarında ışıklandırma istenildiği gibi döşenebiliyor. Bunun sonucunda ise gayet şık ve göze hoş gelen tasarımlar ortaya çıkabiliyor.

Şerit LED ışığı yayan diyotların şerit şeklinde dizilmesi ve istenilen yere monte edilebilmesi üzerine kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ev aydınlatması, kafeler, lokantalar ve ofislerde popüler olarak kullanılan bu ürünler kaliteli ışığı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Normal lambalar ile kıyaslama yapıldığı takdirde bu ürünler düşük harcamalar yapıyor. Güç tüketimi en dipte olan bu ürünler ile daha az ısı üretimi de sağlanmış oluyor. Daha az ısı üretimi, yıllarca kullanım imkânı ve şebekeden daha az elektrik çekiyor olmaları şerit LED ürünlerin kullanımını artırıyor. Buna ek olarak tüketicilerin bu LED’leri istediği gibi kontrol etmesine ve kumanda etmesine de olanak tanınıyor.

Şerit LED Çeşitleri

Şerit LED çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyorlar. Öncelikle karşımıza çıkan tür kaplamalı şerit LED’ler oluyor. Bu LED lamba türünde amaç yalıtım sağlamaktır. Dışında bir tabaka olan ve bu sayede su geçirmeyen şerit LED lambalar özellikle banyolara ışıklandırma amacıyla sıklıkla kullanılıyor. Dış yüzeyleri silikon ile kaplı olan bu ürünler LED lambanın sudan etkilenerek zarar görmesini engelleyerek büyük kolaylıklar sağlıyor. Buna ek olarak dışarıda da kullanıma uygun olabiliyorlar. Özellikle bahçe düzenlemelerinde silikon kaplamalı şerit LED çeşitleri sıkça başvurulan bir ürün olabiliyor. Buna ek olarak örnek verilecek olursa boğazda göze çarpan balıkçı teknelerinde, kişisel yat süslemelerinde, kısacası su ile alakası olan tüm mekân ve araçlarda silikon kaplı şerit LED ürünlere başvuruluyor. Ve bu ürünler sıklıkla kullanılıyor.

Diğer bir türü ise kendiliğinden yapışabilen şerit LED lambalar oluyor. Bu türlerin avantajı ise uygulamaları oldukça kolay oluyor. Bir servis aracına binilip işe gidildiğinde göze çarpabilecek olan bu şerit LED lambalar sıklıkla araçlarda kullanılıyor. Buna ek olarak kolay montaj gereksinimi olan işlerde kullanılıyorlar. Başka bir tür ise sert şerit LED lambalar olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar ise ışık çubukları olarak piyasada anılabiliyor. Esnek bir ortam aranmıyorsa ve yüzey düzgün ise bu LED lambalardan faydalanmak mümkün oluyor.

İhtiyaca en uygun LED seçilirken IP derecesine dikkat edilirse bu türlerden en uygunu seçilebiliyor. Öncelikle IP olarak adlandırılan terimin derecelendirme LED şeridin nasıl bir tepki vereceğini belirlemekte kullanıldığını belirtmekte fayda olacaktır. İlk rakam toza ve katı etken maddelere karşı dayanıklılığı belirliyor. 2. Rakam ise sıvıya karşı korumayı belirliyor. İlk rakam 0 ile 6 arasında oluyor. 6 numaralı şerit LED seçilirse toza karşı çok iyi koruma sağlanıyor. Aynı şekilde ikinci basamakta da 0-8 arası bir derecelendirme bulunuyor. 8 numara seçilirse banyo için en ideal şerit LED seçilmiş olacaktır.

Şerit LED Trafosu Nedir?

Genel anlamıyla şerit LED trafosu gerilimi dengelemeye yarayan bir eleman olarak karşımıza çıkıyor. İyi bir aydınlatma sunmak ve kaliteli ışık yaymak için bu ürünlere ihtiyaç duyuluyor. LED panellerin doğru çalışması ve verimli olabilmesi için bu parçalar olmazsa olmaz ürünlerdir. Trafolar verilecek enerjinin düzenli olmasını ve bu sayede ürünün daha verimli çalışmasını sağlayan özellikleri ile büyük faydalar sağlamaktadırlar. Farklı türleri de olan bu trafolar 10 amper ile 30 amper arası değişen çeşitleri ile satışa sunulmaktadırlar. LED ürünün estetiğini bozmayacak şekilde kullanılan bu ürünler genellikle LED lambanın arka kısmında gizli olarak bulunmaktadırlar. İncelendiğinde trafoların farklı türlerinin de olduğu göze çarpmaktadır. Priz modeli adaptörler, LED trafolar, LED sürücüler gibi türleri bulunan trafolar mükemmel bir elektrik tesisatı için olmazsa olmaz ürün olabiliyor. Eğer bu ürünler yeterli düzeyde kullanılmazsa ilerleyen dönemlerde büyük sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden dikkatli olunması ve ürünlerin doğru şekilde kullanılması gerekiyor.

Şerit LED Ürünlerde Kaliteli Hizmet

Şerit LED araması yapıldığında birçok farklı firmanın bu alanda hizmet verdiği göze çarpabiliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Bu nokta ise kaliteli ürünleri satın almak ve en iyi ışığı elde etmek olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda iyi bir hizmet sunan Elektrik Market satışını gerçekleştirdiği şerit LED ürünler ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kaliteli ürünlere uygun fiyatlar ile sahip olmak için Elektrik Market firmasının web sitesinin ziyaret edilmesi gerekiyor. Bahsedilen firmanın sitesine ulaşmak için www.elektrikmarket.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Burada birçok farklı ürün çeşidi ve fiyat aralığı ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Beğenilen ürünler sepete eklendikten sonra alışveriş tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. En kısa sürede kargolanan ürünler kapıya kadar teslim ediliyor. Hızlı kargo, kaliteli ürünler ve uygun fiyatlar ile Elektrik Market bu alanda ürün almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlıyor. Ayrıca sitenin sol üst köşesinde bulunan kargo takip butonu ile anlık olarak ürün takibi gerçekleştirilebiliyor. Daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgileri ile firma yetkililerine ulaşılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ