Kontrol Kalemi

Seçim Aracı Pano Üreticilerinin UL Standartlarını Karşılamasına Yardımcı Olur

Seçim Aracı Pano Üreticilerinin UL Standartlarını Karşılamasına Yardımcı Olur

  Kuzey Amerika pazarı için akıllı makineler tasarlayan ve geliştiren global makine ve ekipman üreticilerinin UL standartlarını karşılamaları için doğru pano bileşen seçenekleri kombinasyonlarını seçmeleri gereklidir. Bu işlemi basitleştirmek için Rockwell Automation motor kontrol bileşenleri için yeni seçenekleri dahil edecek şekilde Global Kısa Devre Akım Sınıflandırma (SCCR) Seçim Aracı’nı geliştirdi.

  GSCCR_gorsel
  Standartların karşılanmasındaki önemli bir faktör uygun SCCR koruma seviyelerinin seçilmesidir. Geleneksel şekilde, makine ve pano üreticileri panonun totalde istenen kısa devre hata akımını karşılayabilmesi için panoyu oluşturan bileşenlerin her birine ait kısa devre özelliklerini kontrol eder. Bu koruma olmadan bir kısa devre akımının oluşması kontaklarda yapışmaya, hasarlı bileşenlere, üretkenlik kaybına ve yüksek bakım maliyetlerine neden olabilir.
  Makine ve pano üreticileri, bileşen seçim süresini önemli oranda azaltmak ve en iyi motor kontrol seçeneği ile pano tasarımını optimize etmek için Global SCCR Seçim Aracını kullanabilirler. Rockwell Automation bu aracı genel, global, 50/60 Hz motor gerilimlerini ve SCCR hata seviyelerini baz alarak, direkt yol vericiler ve değişken frekanslı sürücüler için geliştirmiştir. Araç kullanıcıların geniş kapsamlı hp ve kW sınıflandırmaları arasında seçim yapmasına imkan tanıyan UL uyumlu tabloları içerir.
  Kullanıcılar istenen motor gücüne göre doğru SCCR malzeme listesinin oluşturulması için uygulamaya özel parametreleri seçerler. Tablo ve malzeme listesi uygun bileşenlerin listesini ve pano SCCR’sinin mevcut hatalı akımı kapsayacağının onayını içerir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ