Kontrol Kalemi

PiKasa isimli proje Raspberry Pi’yi laptopa dönüştürmeyi amaçlıyor

PiKasa isimli proje Raspberry Pi’yi laptopa dönüştürmeyi amaçlıyor
  Raspberry Pi bilindiği üzere 2012 yılında hayata geçirilen; ufak boyutları ve $25’dan başlayan fiyatıyla geliştirici dünyasına giriş yapmak isteyenler ve öğrenciler tarafından bugüne kadar oldukça cazip bir çözüm olarak kullanılıyor.
  Oldukça ufak yapıda bir anakart üzerine kurulu yapıda olması ve üzerinde pek çok farklı portu barındırması nedeniyle geliştiriciler tarafından basit yapıda bir cep telefonu gibi farklı yapılara da dönüştürüldüğüne şahit olduğumuz Raspberry Pi bu kez de Güney Afrika’lı geliştiriciler tarafından hayata geçirilmeye çalışılan PiKasa isimli proje ile bir dizüstü bilgisayara dönüştürülüyor.
  IndieGoGo isimli bağış toplama sitesi üzerinde destek bekleyen PiKasa sayesinde $100’a, 7 inç boyutunda bir LCD ekrana, hoparlöre ve klavyeye kavuşan Raspberry Pi, bu sayede ekstra bileşen karmaşası yaşayan geliştiriciler için pratik bir çözüm niteliğinde. Bütün bu bileşenlerin yanında aynı zamanda 5 adet USB portu ve ethernet girişine de sahip olan PiKasa bu yönüyle kullanıcılara normal bir dizüstü bilgisayarı aratmayacak sayıda bağlantı seçeneği sunabiliyor.
  IndieGoGo üzerinde 25bin dolar bağış hedefine sahip olan PiKasa’nın kalan 12 günde destekçilerden yaklaşık 20bin dolar daha toplaması gerekmekte. Geliştirici grubunun PiKasa için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
  Kaynaklar:  indiegogo.com, donanimhaber.com
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ