Kontrol Kalemi

Parasının Hakkını Veren 6 Abonelik Hizmeti

Her ay banka hesabınızdan tekrarlanan bir abonelik ücreti yerine tek seferlik bir ödeme ile müziğiniz, filmleriniz ve yazılımınız için ödeme yaptığınız bir zamanı hatırlıyor musunuz? Çoğumuz için o zamanlar tarihe karışıyor. Abonelikler artık kaçınılmaz.

Ancak bazı abonelikler aylık ücrete değer olabilir. İşte favorilerimizden beş tanesi.

1) Disney+ (6.99$/ay)

Disney hayranları, Disney + aracılığıyla yüzlerce filmi ve diziyi sınırsız, reklamsız görüntüleyebilir. Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha fazlasından dizileri veya filmleri izleyebilirsiniz. En sevdiğiniz atıştırmalıkları hazırlayın ve en sevdiğiniz filmleri/dizileri art arda izlemeye hazırlanın. Aynı anda dört cihaza kadar akış gerçekleştirebilirsiniz. İndirme işlemleri ise sınırsızdır.

2) Adobe Photoshop (10$/ay)

Adobe’nin şiddetle sürdürdüğü tekel nedeniyle Photoshop yalnızca bir endüstri standardı değildir. Görüntü düzenleme yazılımının iyi olduğunu biliyorsunuz çünkü hem bir fiil hem de bir uygulama haline geldi.

Adobe’nin yaptığı her uygulama için ödeme yapmak yerine Photoshop’u, diğer CC uygulamaları olmadan, ayda 10 dolara iki ayrı bilgisayara yükleyerek kendi başına alabilirsiniz. Dahası, oldukça kullanışlı Lightroom CC ve 20 GB bulut depolama alanına sahip olursunuz, bu nedenle yatırım yapmayı düşünmeye değer.

3) NordVPN (3.71$/ay)

İnternete bulunduğunuz ülkeden başka bir ülkeden erişiyormuş gibi davranmak isteyebilirsiniz. Bunu bir VPN ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak çevrimiçiyken kesinlikle güvende ve güvende kalmak isteyeceksiniz ve bu VPN programlarının üstün olduğu bir şey.

NordVPN, dünya çapında 60’tan fazla ülkede 5.600’den fazla sunucu çalıştıran için en iyi VPN’lerden biridir. Bu sunucular, P2P için Optimize Edilmiş sunucular ve akış sunucularını içerir. Bu, VPN hizmetinin Netflix ve Hulu gibi büyük yayın izleme hizmetlerinin çoğunun engelini kaldırabileceği anlamına gelir.

Güvenlik için NordVPN, VPN şifrelemede altın standart olan 256 bit askeri düzeyde Şifreleme Standardını (AES) kullanır. Ayrıca PGP anahtarlarıyla ek bir koruma düzeyi vardır. Bunlar, kullanıcı ile NordVPN arasındaki iletişimi şifrelemek için kullanılır.

Bir kullanıcı olarak herhangi bir uygulamayı hemen kapatmanıza veya beklenmedik bir kesinti olması durumunda internet bağlantınızı kapatmanıza izin veren bir kill switch’i vardır.

4) ComiXology (6$/ay)

Marvel ve DC’nin burada kendi seçenekleri var, ancak çizgi romanlarınızı her ay düzeltmek için daha geniş bir şeyin peşindeyseniz, o zaman cevap ComiXology olabilir. Seçtiğiniz 15.000 çizgi roman, grafik roman ve mangaya erişmek için ücretsiz hesabınızı yükseltebilirsiniz.

İşin püf noktası, birçok büyük isim dizisinin yalnızca ilk birkaç konuyu içermesidir, ancak çizgi roman konusunda yeniyseniz, bireysel satın alımlarla zevklerinizi daraltmadan önce bunu birkaç ay deneyebilirsiniz.

5) iCloud veya Google Storage (10$/ay)

Geçmişte yüksek fiyatlar sizi bulut depolama kullanmaktan alı koyduysa tekrar dönmenin vakti geldi: Hem Google hem de Apple şimdi size ayda on dolara 2 terabayt bulut alanı (muhtemelen dizüstü bilgisayarınızda sahip olduğunuzdan daha fazla) satacak. Hatta 2TB yeterli değilse daha fazla satın alabilirsiniz.

Bu, dosyalar, fotoğraflar, e-postalar ve daha fazlasının buluta konulabileceği anlamına gelir, bu da bilgisayarlar arasında geçiş yapmayı, yerel sabit sürücülerinizde yer açmayı, dizüstü bilgisayarınızı yükseltmeyi, Windows’u veya macOS’u sıfırlamayı, dosyalarınızı cep telefonunuza almayı çok daha kolaylaştırır.

6) Scribd (8.99$/ay)

Scribd, kitapları seviyorsanız ve çok sayıda en çok satan kitaplara, ödüllü parçalara, bağımsız başlıklara veya okuyucuların favorilerine erişmek istiyorsanız ihtiyacınız olan bir aboneliktir. Editör ekiplerinin önerdiği kitapları kolayca okuyabilirsiniz. Uygulama telefonunuzda, tabletinizde rahatlıkla çalışır. İsterseniz sadece bilgisayarınızdaki interneti kullanarak istediğiniz kitabı istediğiniz yerde ve zamanda rahatça okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ