Kontrol Kalemi

Led Projektörler

Led Projektörler

  Led Projektörler

  Projektör Nedir ?

  Projektörleri basit anlamda çok güçlü fenerler olarak nitelendirebiliriz. Kullanım amaçları geceleri sokakların aydınlatılmasından, stüdyoların sahne ışıklandırılmasına kadar ışığın gerektiği bir çok alanı kapsamaktadır. Led projektörler ise içerisinde güçlü led diyotlar bulunan projektörlerdir.

  Led Projektörler

  Led projektörler; led diyot, reflektör, dış koruyucu katman ve camdan oluşmaktadır.
  Led projektörlerin ışık kaynağı led diyotlardır. Ledler doğru yönde gerilim uygulandığı zaman ışık yayan, diğer bir anlamda elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştüren yarı iletken malzemelerdir.
  Reflektörler ise çoğunlukla alüminyumdan üretilir. Reflektörlerin amacı ışığı belli bir doğrultuda yönlendirerek, istenilen alanın aydınlatılmasını sağlamaktır. Dış koruyucu katman ise kullanılan cam ile birlikte ledin olumsuz hava koşullarından mümkün olduğunca az etkilenmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Dış koruyucu katmanın diğer bir kullanım amacı projektörün çalışması sırasında oluşan ısının atılmasını sağlamaktır.

  Led Projektörlerin Avantajları

  • Led projektörler uzun ömürlüdür.
  • Darbelere ve titreşimlere karşı dayanıklıdırlar.
  • Verimleri çok yüksektir. Normal projektörlere oranla elektrik enerjisinin daha yüksek bir kısmını ışık enerjisine çevirdiklerinden tasarruf sağlarlar.
  • Verimlerinin yüksek olmasından dolayı ufak boyutlarda yüksek ışık gücüne sahiptirler

  Led Projektör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  Piyasada bir çok markaya ait projektör bulunmaktadır. Bu durum doğru ürünü seçme konusunda bizde kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Fakat bir ürün alırken mutlaka güvendiğimiz markaların projektörlerini satın almalıyız. Dışarıdan bakıldığında herhangi marka ile güvendiğimiz bir marka arasında fark olmayabilir fakat aslında iki ürün arasında çok fark olabilmektedir. Bunların en önemlisi markasız ve ucuz olan ürünlerde driver kullanılmamasıdır. Böyle ürünlerde herhangi bir topraklama sistemi olmayıp led sistemi içerisine direkt olarak 220 volt verilmektedir. Herhangi bir kaçak durumunda topraklama hattı olmadığı için insan sağlığı büyük tehlikeye girmektedir.
  Bu gibi tehlikelerin en aza indirilmesi için güvenilir markaların ürünleri kullanılmalıdır.

  Aşağıda bazı markaların led projektörleri yer almakta incelemenizi tavsiye ederiz.

  Led Projektör Çeşitleri
  Nade / 100w Led Projektör 6500k

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ