Kontrol Kalemi

Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesim makinelerini cam, metal, akrilik, plastik, ahşap hatta tekstil gibi çok farklı ürünlerde kesim amaçlı kullanabilirsiniz.
Lazer kesim makineleri sayesinde kusursuz ve mükemmel bir kesim sistemine sahip olabilirsiniz. Kesim yöntemleri zamanla değişmesine rağmen lazer kesim makineleri işini kolaylaştırmaktadır.

Mükemmel ve kusursuz bir kesim kalitesi ile istenilen sonuca ulaşmak için lazer kesim makinelerinin kullanılması maddi ve manevi anlamda avantajlı bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Ürün çeşitliliği sayesinde camdan metale çok farklı ürünleri kesme kabiliyetine sahip olan sistem; mükemmel tasarımlar birlikte istenilen şeklin kolaylıkla verilmesini sağlıyor.

Lazer kesim makineleri 3 ana kısımdan oluşarak, gösterdikleri uyum sayesinde mükemmel ve kusursuz sonuçları ortaya koyar.

 • Lazer ışınının üretildiği rezonator,
 • Makine gövdesi ve hareketli eksenler,
 • Işının kesim kafasına kadar iletildiği optik sistem olmak üzere üç ana bölüm mevcuttur.

Lazer kesim tezgahlarında 3 farklı lazer ışın kaynağı kullanılarak; istenilen verim elde edilir. Teknolojik gelişim sırasına göre lazer ışın çeşitleri;

 • Standart CO2 lazer
 • Slab Lazer
 • Fiber Lazer olarak sayılabilir.

Lazer Kesim Makinesi Modelleri

Lazer kesim makineleri sürekli gelişen teknoloji sayesinde kendini sürekli geliştiren ve yeniliklere açık bir sistemdir. Bu nedenle lazer kesim makineleri modelleri çeşitlilik göstermektedir.

Mini lazer kesim makineleri sayesinde de istediğiniz şekli belirleyerek; makineyi çalıştırıyor ve kusursuz ve mükemmel bir kesim yapmayı başarıyorsunuz. Bu makine son teknoloji olup, boyutları küçük olmasına rağmen gösterdiği üstün performans sayesinde çok tercih edilmektedir.

Pleksi lazer kesim makinesi, daha çok ahşap, fason, krom, PVC, CNC ve paslanmaz çelik gibi ürünlerin kesiminde kullanılır. Kesim sırasında sunduğu performans nedeniyle kaliteli bir makine olarak işlerinizi kolaylaştırıyor. Farklı sektörle farklı kesim yöntemleri kullanılsa da en mükemmel ve düzgün kesim lazer kesim makineleri yapılıyor. Farklı ürünlerde kullanılabilme özelliği sayesinde de tek bir makine ile çok değişik kesimler yapılabiliyor.
Hata payı sıfıra yakın olan sağlıklı kesimler nedeniyle birçok firma ve işletme tarafından lazer kesim makineleri tercih edilmektedir. Kaliteli ve kullanışlı malzemelerin elde edilmesine destek olan lazer kesme makineleri, kesilen ürünlerdeki işlevsellik sayesinde de istenilen sonuçların fazlasıyla elde edilmesini sağlıyor.

Sorunsuz olarak çalışan cihaz, kullanım ömrü açısında da uzun olması nedeniyle ciddi bir tasarrufa neden olurken; gösterdiği performans nedeniyle de kalitesini ve güvenirliğini gösterir.

Ev tipi lazer kesim makinesi, oldukça kaliteli ve pratik bir ürün olup; pek çok sektöre ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu makineyi kullanan pek çok firma elde ettiği mükemmel sonuçlar nedeniyle, iş performansını artırarak kara geçmiştir.

Ev tipi lazer makineler, kesim kalitesi açısından ileri teknoloji ürünü olduğu ispatlar ve birçok firma tarafından da tercih edilir. Ürün gösterdiği performans ve kaliteli sonuçlar nedeniyle kesinlikle incelenmeye değer bir ürün olup; inceleme sonucunda almaya karar vereceğiniz bir ürün olarak kendini ispatlamıştır.

Lazer Kesim Makinesi Seçimindeki Önemli Kriterler

Lazer kesim makinesi seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterlere göre doğru seçim yapılması istenilen sonucun elde edilmesi adına önemlidir.

 • Yapılacak işe göre uygun güçteki lazer kesim makinesinin seçilmesi; rezonatörün ve soğutucu sistemin ciddi anlamda elektrik tüketimi konusunda tasarruf sağlar. Bu da kesim maliyetlerinde rekabet ortamına güçlü girilmesini sağlar.
 • Ayna sayısının az olması ve odaklayıcı ve doğrultucu ayna olmaması sayesinde ışın yolunun mümkün olduğunca kısa olmasına dikkat edilmelidir. Ayna sayısının az olması malzeme maliyetini azaltırken; ayna ömrünün 8000 çalışma saati olduğu düşünülürse, ayna değişimi maliyetinde de kurtulmuş olunur.
 • Vibrasyondan etkilenmeyen gövde seçimi; lazer kesim makineleri tezgahları yüksek ivme ile çalışır. Bu da gövdede titreşim ve esnemelere neden olarak iş parçalarında hatalara ve hasarlara yol açabilir.
 • Kullanılan donanım sayısının az olması tasarruf ve kalite demektir. Lazer kesim makineleri yüksek maliyete sahip oldukları için, süreli çalışma nedeniyle arıza riskini ve makinenin bu arada üretim dışı kalması ve üretimin azalması gibi olumsuzluklara neden olacaktır. Parça sayısının az olması performansı arttırır.
 • Kolay kullanılır olması, operatörün hem hızlı hem de verimli çalışmasını sağlar.
 • Lazer kesim makinesine ait servis ağı ve yedek parça temininin kolay ve bir o kadar da ekonomik olması tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

Lazer Kesim Makinesi Fiyatları

Lazer kesim makineleri sayesinde, hazırladığınız plan ve proje kapsamında istediğiniz kusursuz sonuçları elde edebilir, iş performansınız daha da arttırabilirsiniz.

Lazer kesim makinesi denildiğinde akla ilk gelen kelimeler, kesin ve kaliteli mükemmel sonuçtur. Bu kadar mükemmel bir bütünlüğü elde etmek için lazer kesim makinesi fiyatları için inceleme yaparak; istediğiniz performansta ve kalitedeki ürüne sahip olarak; kalitenizi artırabilirsiniz.
Sağlıklı ve kaliteli bir teknolojiden faydalanmak için ‘’Xenonlaser’’ firması size sunduğu makineler ile kaliteyi avantajlı bir şekilde firmanıza sunacaktır.

Kesilmesi gereken malzemenin türü ne olursa olsun, düzgün bir şekilde kesim yaptığı için, malzemelerde fire olma ihtimalini azaltır hem de gösterdiği performans sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayacaktır. İleri teknolojisi ve üstün kesim kalitesi ile lazer kesim makinesi asgari fire ile azami verimlilik sağlanır.

Lazer kesim makinesi modellerine kaliteli hizmet ve güvenli alışveriş anlayışıyla hizmet veren firmamızdan satın alabilmeniz için xenonlaser.com.tr internet adresimizden ulaşabilir. İstediğiniz ürünü ödeme kolaylıklarından yaralanarak sipariş verebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler en kısa süre içerisinde istenilen adrese teslim edilerek, garanti kapsamında hizmetine sunulacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ