Kontrol Kalemi

Kasko Sigortası Nedir?

Aracınızı ve kendinizi güvence altına alabileceğiniz, dilerseniz ek teminatları kabul ederek farklı güvenceler elde edebileceğiniz sigorta türüne kasko sigortası adı verilmektedir. Kasko sigortası, isteğe bağlı olarak yaptırılabilen bir sigorta türüdür ve zorunluluğu yoktur. Kasko sigortası fiyatları arasında inceleme yapacağınız zaman mevcut poliçeler arasında detaylı bir analiz yapmalısınız. Sigorta poliçeniz hazırlanacağı zaman profesyonel yardım alırsanız size en uygun olan kasko sigortası teklifini de alabilirsiniz.

Kasko poliçeleri tamamen araç sahibinin isteğine göre düzenlenir ve yapılır. Aracınıza kasko yaptırmak istiyorsanız, aracınızın değerini de bilmeniz son derece önemlidir. Sıfır ve ikinci el olarak tabir edilen araçların kasko poliçesi fiyatları birbirinden farklıdır. Kasko değeri listesinde son 15 yıllık kasko değerleri dikkate alınır.

Geçmiş yıllara ait olan araç kasko değerleri, araç sahipleri ve sigorta şirketleri tarafından ortaya çıkartılır. Aracının kaskosunu yaptırmak isteyen kişilerin, aracının genel durumu ve sigortalanacağı tarihteki şartlarına göre kasko değeri ortaya çıkartılır. Araç içerisine daha sonradan eklenecek aksesuar ve aksesuar bedelleri ise, bedel dışı olarak tanımlanır.

Araç Kasko Değeri Nedir?

Araçlara kasko yaptırılmadan önce aracın kasko değerinin belirlenmesi gerekir. Araç kasko değer listesi içerisinde yer almıyor ise sigorta şirketi ile karşılıklı anlaşma yapılarak değer belirlenir. Hasarlara karşı kendinizi ve aracınızı bu şekilde teminat altına alabilirsiniz.

Araç kasko değerinin belirlenmesi işlemi sonrasında sizlere en uygun olan kasko teklifleri ve poliçeleri sunulur. Ek bir prim ödemek isterseniz kasko poliçesini genişletebilirsiniz ve ek güvenlik önlemleri de alabilirsiniz. Bu güvenlik önlemleri arasında yurt dışı teminatı, kilit sistemleri teminatı gibi güvenlik önlemleri yer almaktadır.

Ayrıca yangın teminatı, hasar ikame teminatı ve hukuksal yardım teminatı gibi ek güvenlik önlemleri de daha sonra isteğe bağlı olarak poliçenize ekletebileceğiniz güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır.

Araç Kasko Sigortası Gerekli mi?

Aracınız trafikteyken belirli risklere karşı güvencesiz kalabilir. Çevresel faktörlere ve risklere karşı aracınızı trafikte güven altına almak istiyorsanız kasko sigortasından yararlanabilirsiniz. İsteğe bağlı olan bu sigorta türü trafik sigortasının poliçesinde yer almayan riskleri karşı aracınız ile sizi güven altına alır.

Trafik sigortası yaptırdığınız zaman kaza durumlarında sadece karşı tarafın hasarı karşılanacaktır. Kasko sigortası yaptırdığınız zaman ise aracınız ile birlikte kendinizi de güven altına almış olursunuz. Kasko sigortası, kaza riskleri dışında araç çalınması, yanması ve insanların kontrolü dışında gelişmiş pek çok farklı olumsuz durum için de belirli şartlar çerçevesinde sizi güven altına alır.

Zorunlu trafik sigortası yaptırdığınız zaman aracınızı ve kendinizi güven altına alamayacağınızı unutmamalı ve kasko sigortası ile zorunlu trafik sigortası arasında büyük farklılıklar olduğunu asla unutmamalısınız. Kasko teklifi hakkında bilgi almak isterseniz Generali tarafından sunulan kasko sigortası seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ