asenyurt

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• desene başlıyor 5 yada 10 desen sonra şekillerde kaymalar olmaya başlıyor sorunun hangi eksenden kaynaklandığını bulabilirmiyiz diye parelel cigiler kestiriyoruz ama o zamn bi sıkıntı yapmıyor
    merhaba ustad; benm de cnc makınamda sorun var belkş karşılaşmıssınızdır step motorlu pleksi lazer kesim desen kaydırma sorunu var. motor besleme kablolarını değiştirdik ten sonra yapmaya başladıkontrol kartını değiştirdik aynı motor bag. ları kontrol edildi sorun yok gibi
    merhaba,
    forumda sizinde pantera kart kullandığınızı gördüm.
    Röle çıkışını kullanarak spindle motoru açmak istedim ve röle bağladım.
    çıkış aktif olduğunda röle tetikleniyor spindle çalışıyor sonra duruyor.Durduğu anda da motorlardan ses kesiliyor enable pasife geçiyor sanıyorum.elektriğini kesip yeniden verince aktif oluyor. sorunu bulamadım. yardımcı olabilir misiniz?
    Ben Oltutaşı tespih ustasıyım ve geçimimi bu yolla sağlıyorum. cnc ile imame ve tane yapan cnc ler gördüm Nette bu konudaki forumları okuyarak kendime çok amatörce bir cnc yaptım,fakat hangi kontrol kartını hangi motorlarla kullanabileceğimi, nasıl bir güç kaynağı kullanacağımı tam olarak bilmiyorum. bu malzemeleri en ekonomik olarak nasıl ve nereden temin edebileceğim hususlarında affınıza sığınarak yardım istiyorum
    Yanlış hatırlamıyorsam yorumun birinde evinde 40 w lazer makinanın olduğunu söylemiştin 6mm ahşap pleksi kesebiliyormusunuz eğer evetse bende bi tane yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim konuya çok yabancıyım şimdiden teşekkürler
    hocam hayırlı geceler.kendi işim gereği 0.001 mm hassasiyetinde mini masa üstü bir cnc yapmak istiyorum.
    işleme alanı a4 kağıdı öllçülerinde düşünüyorum.engin billginize ve yardımınıza ihtiyacım var.bana yardım edermisiniz. 05545853623
    merhabalar hocam moshıdraw ile bende tanıstım lanet olsun.sizin makınenızı stabıl hale getırebildiniz mi acaba ?
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri