Pic Programlama seti için Tavsiye..

Merhaba... Arkadaşlar ben pic programlama ile ilgilenmeye başladım ve tabii olarak bir programlama seti istiyorum :) PIC Prog USB/K (USB PIC Programlama Kartı Kutulu) ve PIC V5 Eğitim Seti bunların arasında kaldım. Şimdi bu ikisi arasnda nasıl kalırsın diyenleri duyar gibiyim ama mesele şu birinde gereksiz masraf ihtimali dirğerinde ise işlevselliğin yetersizliği gibi bir ihtimal var. Sizce hangisini almalıyım. Yada sizin bunların ortasında bişi olan bir öneriniz var mı? 100 - 200 lirayı gözden çıkarmış durumdayım.. Şimdiden teşekkürler....

Şimdi öncelikle şunu ayırt etmemiz lazım.
Sen sadece bir programlayıcı mı arıyorsun yoksa geliştirme kartı mı?
Eğer hem programlayıcı hem de geliştirme kartı istiyorsan;
PIC V5 Eğitim Seti senin için daha uygun.
Tabi çok daha yüksek fiyatlara çok daha kaliteli ve gelişmiş ürünler de mevcut.
Ancak sen madem yeni başlıyorum diyorsun, yukarıdaki eğitim setini alabilirsin.
ExpKits sitesini de incelemeni tavsiye ederim...

Yeniyim o yüzden sorum abest kaçar ise affedin! Geliştirme kartı tam olark nedir, ne gibi avantjları vardır? :)

Üzerinde çeşitli elektronik parçalar var.
7-Segment Dsiplay, 2x16 LCD, Grapphic LCD, RS232 portu, E2PROM vb. gibi.
Ayrıyeten I/O uçları, girişler için butonlar da mevcut.
Bu sayede rahatça devreler kurabilirsin.
Bilgisayardaki yazdığın kodu PIC'e yüklersin ve geliştirme kartı üzerinde denersin.

ben pıc proğramlamayı öğrenmek istiyorum bu set güzel bişşi ama kodlar hakkında hiç bilgim yok yani temel yok banaönerebileceginiz bi kaynak varmı?

Megep sitesindeki modüllerdende faydalanabilirsin.

Ben şahsen Megep'in sitesinden indirdiğim set ile öğrenmeyi düşünüyorum 16F84 üzerinden anlatmışlar 6 kitaptan oluşuyor. Bir çok öğrnek mevcut. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sizin yönlendirdiğiniz sitede bulduğum fiyatı nerede ise aynı olan geliştirme kartını beğendim. Sanırım onu alacağım.

Ben şahsen Megep'in sitesinden indirdiğim set ile öğrenmeyi düşünüyorum 16F84 üzerinden anlatmışlar 6 kitaptan oluşuyor. Bir çok öğrnek mevcut. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sizin yönlendirdiğiniz sitede bulduğum fiyatı nerede ise aynı olan geliştirme kartını beğendim. Sanırım onu alacağım.

Kardeş bahsettiğin 6 kitaplık seti göremedim. Link i varsa verirmisin, iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri