wild_for kullanıcısının son içeriği

 1. W

  3x1.5mm ttr kablo

  evet sıkıntı olmaz. Bu tür kablolarda markalar arası pek sıkıntı olmaz.
 2. W

  Delta DopSoft No response from HMI

  wiin 10 güncelleme yaptıktan sonra benim de başıma gelmişti. Buradan yararlanabilirsiniz. http://destek.delta-turkey.com/viewtopic.php?t=2471
 3. W

  3x1.5mm ttr kablo

  Elektrikli ısıtıcı gibi veya büyük makinalar.
 4. W

  3x1.5mm ttr kablo

  Farkı yok bağla. Hiç sorun olmaz. Sadece bilgisayar ve diğer ev aletlerini çalıştıracaksan 1.5 luk kablo rahat yeter, 2.5 luk olmasına gerek yok. Elinde 2.5 luk varsa ve ileride fazla akım çeken cihazları da bağlarım diyorsan 2.5 lukta bağlayabilirsin.
 5. W

  Çiftlik Gece hareket sensörü uygulaması hk.

  pet duyarlı dedektörler piyasada var ama ne kadar sağlıklı çalışır bilemem. Bir de bunlar genellikle iç mekanlar için üretiliyor diye biliyorum. Dış ortamlarda kullanımı, ömrü nedir? Belki kullananlar varsa sağlıklı bilgi verebilirler. Google'da pet duyarlı dedektör diye aratırsan daha fazla...
 6. W

  Araç fabrikasında elektrik bakımcı olarak çalışmak

  Seni 2-3 ay yanlarında dolaştıracaklarsa onların söyleyeceği konular daha önemlidir. Sen bu soruyu bir de onlara sorarsan daha faydalı olabilir. Bir de herhangi bir arızaya gittiğinizde sorunlu parça değişimi onarımı yapılırken iyi takip et, hatta not tut. Yani hangi malzeme değişti, onun kodunu...
 7. W

  Plc ile sıvı dolum makina programlamasi

  Ne amaçla nasıl bir şey yapmak istiyorsunuz? Öğrenmek kendinizi geliştirmek içinse flowmetreler hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bu yöntem biraz maliyetlidir. Fiyat olarak daha uygun olan zaman akışlı kontrol hakkında araştırma yapabilirsiniz.
 8. W

  Enda HMI Paneller

  malikenes söylediği gibi GMT'nin sitesinde GOP V1.6 olarak mevcut, eğer daha önceki versiyonları da lazım olursa GMT ile iletişime geçersen yardımcı olurlar.
 9. W

  Delta Plc Dop panel ile delta-vfd inverter ör

  Daha önce forumda bir arkadaşımızın paylaştığı bir örnek vardı. Bundan faydalanabilirsiniz. Sürücü-ekran varsa plc arasını rs-485 bağlantısını yapıp, sürücü parametrelerini ayrlayıp aşağıdaki programı uyarlayarak yapabilirsiniz. Takıldığınız noktalar olusa tekrar sorarsınız. Kolay gelsin. İyi...
 10. W

  AÖF okumak

  Kafana yatan, istediğin branş hangisi ise onu oku. Daha başarılı ve istekli olursun. Yoksa sonradan sıkılmaya başlayabilirsin.;)
 11. W

  3 Motoru Senkron çalıştırmak

  Bana kalırsa hepsini tek sürücü ile çalıştırmak biraz sakıncalı olabilir. Hepsini ayrı sürücü ile çlaıştırmak daha mantıklı geliyor, ancak bunun da maliyet, panoda sürücü için yer gibi sıkıntıları olabilir. Eğer bunlar sıkıntı oluşturmayacaksa ayrı ayrı sürücü kullanmanı öneririm.
 12. W

  14ss2 encoderle vfd inverter kontrolü

  Şimdilik encoderi asenkron motorun miline bağlayıp yaptık. Sargı folyo bobinin geçiş yerine denk gelecek şekilde. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. İstediğimizi yapıyor. Ama ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı olur mu bilemem. Encoderim 500 palslik, 300 palste bir duruduruyoruz.
 13. W

  14ss2 encoderle vfd inverter kontrolü

  Herkese iyi günler. Ben delta 14ss2 plc ile 2 tane encoderi kullanıp 2 tane vfd sürücünün hızını kontrol veya dönme miktarını kontrol etmek istiyorum. Yapacağım uygulama kısaca şu şekilde olacak. 2 tane sargı bobinini ayrı ayrı motorlarla sardırıp kesme yapıştırma işlemi yapılacak. Bobin...
 14. W

  S7-1200 Plc sorusu

  Blok diyagramdan kastınızı herhalde ladder diyagramı mı? Hangi PLC'ye göre? Kendiniz birşeyler çizip olup olmadığını veya yapamadığınız noktaları sorarsanız ödev amacına ulaşmış olur. Burdan bizim çizip vermemiz ile değilde kendi gayretinizle yapmaya çalışırsanız sizin için daha iyi olur.
 15. W

  Enda HMI Paneller

  Evet söylediğiniz gibi versiyon sorunuymuş. GMT ile iletişime geçtim. Sağolsunlar ilgilendiler. 1.5 versiyonu ile açılıyormuş.

Sponsor Bağlantı

Üst