enDestan kullanıcısının son içeriği

 1. enDestan

  LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

  Yardımlarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi deneyip konuya yazarım.
 2. enDestan

  LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

  Maalesef hocam.
 3. enDestan

  LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

  Üzerindeki trimpotlar 220K idi ben de 220K potansiyometre kullandım. Güç kaynağı olarak bilgisayar güç kaynağı kullandım 12V çıkışını LTV3780 e verdim. Güç kaynağı şuan kutunun içinde kablo karmaşası var biraz ama isterseniz olduğu kadarıyla fotoğraflarım.
 4. enDestan

  LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

  Yük bağlamadan denedim. Güç kaynağı 12V 18A. Yeteceğini düşünüyorum.
 5. enDestan

  LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

  Merhaba ben LTC 3780 voltaj ayarlama kartı adım. Bu kart DC-DC buck-booster ancak ben girişine 12V verdiğimde çıkışını 0-12V arası ayarlayabiliyorum. 12V dan yükseğe çıkmıyor. Neden olabilir?
 6. enDestan

  SD Kart Modülü İle LCD Ekran Çakışması

  Eyvallah ustam Allah razı olsun çok işimi gördü. Konu anlaşılmıştır kilitleyebilirsiniz. Linke girmek istemeyenler için buradan yazayım; Cs pini hangi slave moddaki cihaza veri aktarabileceğimizi belirleyen bir pinmiş. Hangisine veri aktaracaksak onun cs pinin bağlı olduğu pini "HIGH" veriyoruz...
 7. enDestan

  SD Kart Modülü İle LCD Ekran Çakışması

  Merhaba ben bir akıllı ev sistemi yapmayı düşünüyorum ve bunun için kolları sıvadım. Şu ana kadar yazdığım kodlara birde sd kartı dahil edip data logger yapmak istedim ancak data logger yazdırdığım kod dahil olduktan sonra ekrana da sd karta yazılan veri yazılıyor ancak benim ekrana yazdırdığım...
 8. enDestan

  Ortak Pull Down Direnci

  Ben devremde birden fazla pull down yapmak gerekiyor. Ben bütün pull down yapacağım dirençleri devreye ayrı ayrı koymama gerek var mı? Yoksa tek bir 10K direnç koysam bütün pull downları bu direnç üzerinden sağlasam olur mu?
 9. enDestan

  Güneş Paneli Şarj Devresi

  Herkese merhaba, benim amacım 12 volt 2 wattlık bir güneş panelinden elde ettiğim enerjiyi 12v 1,3Ah bir aküye kararlı bir şekilde aktarmak ayrıca akü sürekli bir başka devreyi besliyor olacak. Nasıl bir şarj devresi kurmam gerekiyor yardım edebilir misiniz?
 10. enDestan

  Negatif Voltaj ile Pozitif Voltaj

  Kullanacağım güç kaynağının 12V kanalı tek galiba çünkü bazı PSU modellerinde 12V1 12V2 gibi etiket üzerinde ayrı değerler olurken bunda yok karta baktığımda da zaten tek bölümden çıktığı açık o yüzden seri bağlayarak 24V elde edemeyeceğimi düşünüyorum. Bende voltaj düşürücü devre ile 12V tan...
 11. enDestan

  Negatif Voltaj ile Pozitif Voltaj

  Bilgisayar güç kaynağından ayarlanabilir güç kaynağı yapmayı düşünüyordum. Bazı videolarda -12V ile +12V dan 24V elde edip bunu kullanmışlar. Bunun bir sakıncası yok mu? Etikette -12V için 0,2A güç sağlayabileceği verilmiş Eğer daha yüksek bir akım sağlasa da kullanmamaız da bir sakınca var mı?

Sponsor Bağlantı

Üst