denizalyk kullanıcısının son içeriği

 1. D

  Toprak hatsız ev tesisatına kaçak akım koruma rölesi takılır mı?

  Apartman dairesinde yaşıyorum, toprak hattı olmayan ev tesisatlarına kaçak akım koruma rolesi takmak tek başına yeterlimidir ,sakıncaları varmıdır ,önerilirmi?
 2. D

  3 lü prizin toprak hattında da kontrol kaleminin daha az yanması

  ığdırda ikamet ediyorum burada elektrikçi yok malesef. (ayrıntı bilmeyen hurafelerle iş görenler) bir ara yolunuz düşerse anlarsınız.
 3. D

  3 lü prizin toprak hattında da kontrol kaleminin daha az yanması

  prizde topraklama hattında kontrol kalemi yanmıyor. 3 lü prizi taktığımda oluyor. metal gövdeli kettleda sanki dokununca titreme hissiyatı yapıyordu.
 4. D

  3 lü prizin toprak hattında da kontrol kaleminin daha az yanması

  fişi ters çevirdim durum yine aynı
 5. D

  3 lü prizin toprak hattında da kontrol kaleminin daha az yanması

  Arkadaşlar prizde kontrol kalemimin fazında ışık yanıyor topraklama ve nötr de ışık yanmıyor (100-400V) herşey yolunda gözüküyor. ancak 3lü prizimde aykırı bir durum söz konusu nötr de kontrol kalemi yanmıyor bu olayı anlayamadım tehlikeli bir durum mu?
 6. D

  Dc akımla beslenen İnvertera bağlı cihazların şebeke güç tüketimi

  akülerle o güç nasıl sağlanıyor? (Akü+İnverter+cihaz)
 7. D

  Dc akımla beslenen İnvertera bağlı cihazların şebeke güç tüketimi

  İyi çalışmalar, 12 V DC 1 veya 2 amper adaptör ile besleyip 600 watt lık invertöre bağladığımız, çalışması için normalde 300-400 watt şebeke gelirimine ihtiyaç duyan AC bir cihazın devreyi tamamlayıp adaptöre geri dönüşündeki harcadığı pirizden çekilen güç miktarı kaç wattır? (12-24 watt mı...
 8. D

  saksıda topraklama

  saksının derinliğinin demi önemi yok
 9. D

  Bilgisayarı Yeniden başlatınca Ekrana Görüntü Gelmeme Problemi

  Arkadaşlar bilgisayarımı yeniden başlatınca fanlar dönüyor,klavye, fare ve optik sürücünün ışıkları dahi yanmıyor. Bilgisayarı kapatıp güç tuşundan açınca sorunsuz çalışıyor. İşletim sistemlerinin de bir önemi yok (Windows Xp, Windows 7 ,Windows 8, Windows 10 da da aynı), Ramleri, işlemcileri de...
 10. D

  saksıda topraklama

  Günaydın arkadaşlar,Evimde topraklamanın belirsizliği var diğer odalarda faz kırmızı nötr sarı kablo ile belirlenmiş bilgisayarın çalıştığı kendi odamda topraklı prize kablo uzatması yapıp kabloyu orta boy nemli topraklı saksının diplerine gömsem verimli olmasa da topraklama yapmış olur muyum?
 11. D

  Müzik seti anfisinin bir + (siyah) kutubunun bozuk olması durumu

  İyi çalışmalar, Beko Md 7800 divx müzik seti kullanıyorum anfi çıkışlarından + (kırmızı) birinde arıza var hoparlörlerden birini bağladığım zaman patlak gibi ses geliyor 2 hoparlörüm var her biri 6 ohm 50 W değerinde, hoparlörleri sağlam kalan tek bir + (kırmızı) mandala takınca sesi sorunsuz...
 12. D

  Telefon anten çıkışına bakır kablo takmak

  Arkadaşlar ben denedim ve sonuç hüsran bitti az çeken yere ilk taktığımda 1 dal fark etti ama telefon kapantı ve açılınca kabloyu çıkardım ve çeken şebekem artık hiç çekmemeye başladı. Şebeke entegresini yaktı sanırım.
 13. D

  Telefon anten çıkışına bakır kablo takmak

  İyi günler arkadaşlar internette izlerken görmüştüm cep telefonlarımızın sarı anten yuvasına bakır kablo takarsak telefonun az çektiği yerlerde şebeke daha güçlü çeker mi? Önerir misiniz?
 14. D

  Kumandalarda fark edilmeyen ışık nedir?

  peki telefon kameraları onu nasıl ekranda görünür yapıyor?

Sponsor Bağlantı

Üst