apaçi kullanıcısının son içeriği

 1. apaçi

  Profinet Analog giriş modülü

  Merhaba arkadaşlar Profinet veya bulamazsam modbus haberleşmeli analog giriş cihazı arıyorum. Mevcut s71200 plc nin yanında yer kalmadı ve daha uygun maliyetli olacağını düşündum. İnternette var ancak hepsi yurtdışında . Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
 2. apaçi

  Npn ve pnp sensör seçimi

  Tercih konusunda bende fikrimi söyleyim. makine üzerinde sürücü ve motorlardan kaynaklanan elektriksel gürültüler plc girişlerine PNP sensörler bağlanmışsa yanıltabiliyor. Ancak NPN çıkışlı sinyaller bu gürültülere daha dayanıklı.
 3. apaçi

  Siemens s7 300 e ppi kabloyla bağlanabilir miyiz

  malesef bağlanamazsın. s7300 plc üzerindeki donanıma göre mpi , profibus veya ethernet yoluyla haberleşir.
 4. apaçi

  Bağlanma problemi

  Acceible nodes seçeneğinden ağdaki tüm cihazları görmeyi denermisin. ip uyuşmazlığı olabilir. Set pg/PC interface programını açıp bilgisayarının ethernet portunun seçili olduğundan ve sabit ip verilmişmi diye kontrol edermisin. İlk defami bağlanıyorsun?
 5. apaçi

  Hmi'da iki farklı değeri barlarda gösteremiyorum

  Adreslerde hata yapmışsınız . Word adresleri 2 atlamaya gitmeli. Şöyle yapın; MW1 yerine MW2 MW2 Yerine MW4 yazın ve ekranıda bu şekilde değiştirin. Tek sayı değilde çift sayı kullanmanız daha uygun olacaktır.
 6. apaçi

  CPU 224xp port 0 üzerinden td 200 bağlama

  bendeki makinede dediğin gibi haberleşiyor. td200 de plc adres ve baudrate ayarlarını doğru yaptınmı?
 7. apaçi

  Siemens OP7

  Ekran bir makine üzerinde takılı ve kullanamıyormusunuz? Eğer öyleyse makine üreticisiyle iletişime geçip proje dosyasını temin edip yüklemelisiniz. Makine üreticisine ulaşamıyorsanız; plc tarafında ekran-plc arasındaki dataları tespit edip yeniden programlamalısınız. wincc flexible 2008 ve...
 8. apaçi

  Siemens OP7

  eğer esc tuşu ile bu sayfadan çıkamıyorsanız ekranın içinde program yoktur. varsa , prosave programı ile backup almayı denermisiniz.
 9. apaçi

  TIA Portal LOVATO VLB3 MODBUS RTU Haberlesme

  lovato sürücülerle uğraşmadım ancak .s71200 ile başka sürüücleri modbus ile haberleştirdim. sürücü modelinide paylaşırmısın. bu hata kodu sanki sürücüye yanlış bir bilgi gönderdiğini gösteriyor.
 10. apaçi

  S71200 plc ile hsc yardim

  karşılaştırma komutları ile kaçırma olacaktır. bu işi interrupt ile yapmalısın .eklediğim resimdeki ayarları yaparmısın. md100 alanına istediğin değeri yüklediğinde hızlı sayıcı bu değere ulaştığında OB40 interruptına gidecek ve orda bir bit setleyecek. sen bu biti gerçek bir çıkışa...
 11. apaçi

  MPI haberleşme kablosu

  ben aliexpressten amsamotion marka mpi kablosu aldım geçen sene iki tipi vardı izoleli ve izolesiz. ben izolesiz aldım ( 20$ ) aslında izole olmadığı için tehlikeli ama kullanıyorum hala çalışıyor. google 'a ethernet mpi dönüştürücü yazınca çıkan cihazıda inceleyebilirsin , ben ondanda...
 12. apaçi

  Sıemens s7 1200 plc baglantı sorunu

  Olur.
 13. apaçi

  Sıemens s7 1200 plc baglantı sorunu

  Elindeki ethernet kablosunu test et. Üs barda bulunan accessible nodes seçeneğinden ağda plc'yi görebiliyormusun? Set pg/PC interface ayarından bilgisayarının ethernet portunu seçili olduğundan emin ol. Bilgisayarının ip'si farklı sabit bir değere ayarlanmış olabilir .
 14. apaçi

  S71200 haberleşme sorunu

  Hayır problem hala devam ediyor
 15. apaçi

  S7-1200 run aktif olmuyor

  accessible nodes seçeneginden cpu yu bulup show seceneğine tıklayıp, sol tarafta online seceneği altında plc yi görebilirsiniz. diagnostic kısmından denermisiniz birde.
Üst