alt41 kullanıcısının son içeriği

 1. A

  Kontak geçiş ve izolasyon direnci

  Bu konuyla ilgili müşterimiz bizden sınır değer istiyor. İzolasyon Gohm seviyesinde, kontak direnci de mikroohm seviyesinde çıktı.. Ama benim sınır değer ve bu değerin kaynağını göstermem gerekiyor. Standartlarda var mı bununla ilgili bir sınır değer?
 2. A

  Kontak geçiş ve izolasyon direnci

  Arkadaşlar Merhaba, 36 kV kesicilerin maksimum kontak geçiş direnci ve minimum izolasyon direnci değerleri konusunda yardımcı olabilir misiniz? Test sonuçları nasıl olmalı nasıl değerlendirilmeli. ? Teşekkürler.
 3. A

  Trafo sargı dirençi ölçme

  Klasik yıllık periyodik bakımlar. İzolasyon testi ,sargı direnci testi ,çevrim oranı testi gibi
 4. A

  Temassız Y.G. kontrol kalemi

  Arkadaşlar Merhaba, Müşterilerimizden birisi Temassız kontrol kalemi sordu. Ben böyle birşey bulamadim. Bilgisi olan var mi? (34,5 kV için)
 5. A

  Trafo sargı dirençi ölçme

  Trafo bakımının nasıl yapıldığı ile ilgili elinizde bir döküman var mı?
 6. A

  Trafo sargı dirençi ölçme

  2000 kVA trafo sargı testi kaç dakika sürer tahmini?
 7. A

  Trafo sargı direnci testi

  Ne kadar sürüyor tahminen? 3-5 Dakikadan fazla mı? Hiç o kadar beklemedim çünkü
 8. A

  Trafo test sonuçlarını nasıl değerlendiririz.

  Arkadaşlar Merhaba, Çalıştığım firmada ara ara trafo bakımına gitmeye başladım. Çevirme oranı, sargı direnci, izolasyon, kesici izolasyon, kesici kontak geçiş direnci ve yağ delinme gerilimi testlerini yapıyorum. Fakat Ben bunları neye göre değerlendireceğimi bilmiyorum. Elimde standartlar yok...
 9. A

  Trafo sargı direnci testi

  Arkadaşlar Merhaba, Adex ad 710 miliohmmetre kullanan var mı aranızda? Bu cihazla sargı direnci testi yapamıyorum. Ekrandaki değerler sürekli değişiyor. Sabit kalmıyor. Bilgisi olan var mı?
 10. A

  Yüksek gerilim işletme sorumlusunun kontrolü hakkında

  1- Sen yinede Y.G. Hücrelerinin olduğu odaya veya tesisin dışına tekhat şeması, Y.G. manevra talimatnamesi, yetkili kişinin numarasını, İSG talimatnamesi, elektrik çarpmalarına müdahale talimatnamesi uyarı levhası gibi materyalleri koy derim. 2-Emo'nun formunda bahsettiğin şeyleri yok...
 11. A

  Şalt Malzeme Ömürleri

  Arkadaşlar Merhaba, Kondansatör, Kontaktör, Sigorta/Şalter, Kablolar, röleler vb. gibi elemanların kullanım ömürlerinin belirtildiği bir standart var mıdır? Bu bilgilere nasıl ulaşabilirim.
 12. A

  Fabrika Örnek Proje İhtiyacı Hk.

  Ana şalterden itibaren son alıcıya kadar tek hat şeması oluşturabilirsin. Tabi bunu yaparken de hangi şalterin nereyi beslediğini bulman gerekecek. Şalter bilgileri,şalter ayarları, kablo kesitleri, besledikleri yük bilgileri v.b. projede göstermen gerekir.
 13. A

  Autocad Donma Problemi

  Arkadaşlar Merhaba, Üzerinde çalışmam gereken bir proje var fakat bu proje programı sürekli donduruyor veya kastırıyor. Boyut olarak 10 mb falan ama. daha büyükleri ile çalıştığımda böyle bir şey olmamıştı. Mesela trim veya extend komutlarını kullandığım zaman bazen 10-15 sn bazen de 1-2 dk...
 14. A

  Sigorta, Şalter ve K.A.K seçiminde basit bir soru? ( bulduğumuz Amperden düşüğü hakkında?

  Demek istediğin şu olabilir. 10 amper akım buldun. Kablo kesitini de 2.5 mm2 seçtin. 2.5 mm2 kablo 21 amper taşıyor diyelim. Bu kabloyu korumak için seçeceğin sigorta değeri 21 amperin altında olmalıdır.
 15. A

  Yangın Tesisatı periyodik kontrolü

  Arkadaşlar Merhaba, Bir firma yangın tesisatları için elektriksel olarak kontrol ve uygunluk raporu talep etti. Firma olarak daha önce böyle bir hizmet vermedik. Elektrik mühendisleri odasınında böyle bir hizmeti, rapor formatı v.s. yok. Fakat yapan firmalar var. Bu kontrol neye göre...

Sponsor Bağlantı

Üst