Zone bypass işlemini tek tuşla nasıl yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar benim problemim şu;

elimde sp4000 panel var ve iki pır bağlı ancak ben istiyorum ki sleep modunda pırlardan birinin bağlı olduğu zone bypass olsun o pır hareket algıladığında alarm çalmasın. zone bypass işlemini yapıyorum ancak alarmı kurup sonra iptal edince hafızadaki bypasslı zone normale dönüyor. tekrar bypass yapmak için bir sürü tuşa basmak gerekiyor. bypass edilmiş halde sistemi hafızaya alıcak bir yöntem var mı? yardımlarınızı bekliyorum.

zon programlarını yaparken o zonu '' Stay '' olarak ayarla .Kurarken de Stay kur ...

pıra stay yetkisi vermek demek alarm stay modda kurulduğunda o pırın aktif olması diğer bölgelerin pasif olmasıdır,salim ustam doğru yazmış ama baypas edilmek istenen pıra değilde diğer pıra stay programlama yapmak lazım ki stay kurmada stay yetkisi olmayan pırlar bypass pır gibi sirene tetik vermesin

pıra stay yetkisi vermek demek alarm stay modda kurulduğunda o pırın aktif olması diğer bölgelerin pasif olmasıdır,salim ustam doğru yazmış ama baypas edilmek istenen pıra değilde diğer pıra stay programlama yapmak lazım ki stay kurmada stay yetkisi olmayan pırlar bypass pır gibi sirene tetik vermesin

Merhaba ...Sanırım anlatmak istediğim de sizin yazdığınız gibi olacaktı .Kısa olduğu için fazla detaya girmek istemedim...Tamamlayıcı olduğunuz için teşekkür ederim.Saygılarımla;

Sorunu çözebilidiniz mi?

Stay-Stayd-Sleep hiçbirisi anlamı gibi çalışmıyor. Haftalardır çözemedim.

Bende bypass ile kullanıyorum.

Stay ve Sleep devreye alınınca Arm gibi bütün zonlar aktif çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri