Zil trafosu

seiko1984

Üye
Selamünaleyküm ustalarım Zil trafosu neden patlar

3 adet Zil trafosu patlattı sistem bu Arada 5kat 10 daireli bir apartman

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aleyküm selâm
zil trafosunun fotosunu yayınlayın .
kimliği
voltaj ? ve bağlantı tesisatı ?

Giriş yerine çıkış bağlamadım zaten trafo bağladıktan yaklaşık olarak 1 saat sonra patlıyor trafo bilgileri 15 V-15 W gücünde

Diafon falan yok klasik zil paneli zayıf akım tarafında kısa devre olabilirmi trafo sürekli akımmı çekiyor acaba

Giriş yerine çıkış bağlamadım zaten trafo bağladıktan yaklaşık olarak 1 saat sonra patlıyor trafo bilgileri 15 V-15 W gücünde
Giriş ve çıkış voltaj ölçümü yaptınız mi?
Ölçülen degerleri ile trafo değerleri uygunsuz durumu olabilir

zillerden biri yada bazıları kısa devre olabilir bütün zilleri kontrol et meger ile ölç kullanmasını biliyorsan varsa tabi bende yok.

confickerbelasi arkadaşa katılıyorum, bugün bende aynı trafo sorunu için çağrıldım. iki tane değiştirmişler, üçüncüyü ben değiştirdim. trafoyu bağlı olan sigortayı açınca 2-3 saniye ziller çalışıyor, sonra çalışmıyor, 3-5 dk sonrada oldukça ısınıyor, kısa devreden şüphelendim ama akşam olduğu için uğraşıp bulamadım. trafo sigortasını kapattım.

Arada buton var zil kısa devre olsa da devre nasıl tamamlanıyor?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri