Zelio da yazılmış örnek programlar

Eray KIRIMLI

Katılımcı Üye
Arkadaşlar Schneider Zelio ile yazmış olduğum programları buradan sizlere paylaşacağım. Program yazdıkça da buradan eklemeye devam edeceğim. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• Zelio projeleri 1.rar
    3 MB · Görüntüleme: 815
Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bir örnek daha paylaşıyorum sizlere. Örnek alttadır. Paylaştığım örnekte bir input un yaptığı görevi başka bir input ile yapmaya kalkıştığınızda nasıl iki inputu bir birine çakıştırmamayı göreceksiniz.

Ekli dosyalar

• Zelio_Motor_süreli_2.rar
    19 KB · Görüntüleme: 319
Bu örneğimizde de Cam ve CNA fonksiyon bloklarının sıralı bir şekilde nasıl kullanılacağı bir örnek paylaşıyorum. Cam içindeki S değerlerini değiştirerek timer ların süreleri ile oynayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Cam ve Cna Kullanımı.rar
    24.4 KB · Görüntüleme: 188
ladderda yeni çizim yapmaya başladım fbd diline yabancıyım.
fbd mi daha kullanışlı ladder mı ?

Kişiden kişiye değişir. Bence fbd daha kullanışlı. Somachine de de cfc tavsiye ederim.

Paylaşmışlar güzel rar dosyasını hangi programla açabiliriz ben acamadim

Açmayı denemedim ama rar uzantılı dosyayı winrar adlı programla açabilirsiniz.

7-Zip File Manager isimli program ücretsizdir. Tüm sıkıştırılmış dosyaları açabilmektedir. Saygılarımla

@acaroz teşekkür ederim bişey daha soru cam bu akıllı role den almayı düşünüyorum programlama si ladder la mi yoksa fbd mi

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri