Zayıf Akım Tesisatı Hakkında

erdoganca

Üye
zayıf akım konusunda (yangın cctv guvenlık) yardımcı olabılecek arkadaslar varmıdır.her turlu proje yada dokuman olur
tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zayıf akım konusu gayet geniş ve çeşitlilik gösteren bir konudur.Teknolojisi çok hızlı değişsede temel mantık hemen hemen aynıdır.
Sana bir yangın firmasının ve güvenlik firmasının linklerini gönderiyorum burdan detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

http://www.mavili.com.tr/
http://www.turksan.com/fiyat/

Birde proje ve uygulamasını yaptığım bir işin projelerini gönderiyorum.İşine yarayacaktır.

Ekli dosyalar

• Z.AKIM.rar
    3.7 MB · Görüntüleme: 4
3 daireli binanın kapı otomatiğini onaramadım kablolar çok karışık ne yapmam gerekir arkadaşlar

zil trafosu sağlammı ziller çalışıyormu trafon sağlamsa kapı otomatiğinin bobini sağlammı bağlantısını gözden geçir 12 voltu verdiğinde bobin çekiyormu 3 katlı bina bağlantısı çok deil bence taamen söküp kendi bildiğince bağla onun haricinde kapı otomatiği diye dairlerden bağlanan ortak ucu kontrol etmelisin bunu anlaman için bir daire içi birde daire girşindeki lihtleri sökerek daire içindeki zil devresini ve kapıya giden kapı otomatiği devresini testip etmen lazım kapı otomatiği devresini bulduğunda tek tek her daireden aşağı doğru kapıya kadar kopukluk yada temassızlık varmı kontrol etmen lazım bağlantılar tamam vede halen çalışmıyorsa kapı kilidi arızalı olabilir kolay gelsin

değerli bilgilerin için teşekkür ederim.Fakat yazmış olduğunuz açıklamların son kısmını biraz karıştırır gibi oldum.Şema üzerinde açıklamanız mümkün mü?
Yardımcı olacağınız ümidiyle teşekürlerimi sunar.

sevgili arkadaşım daha önce böyle arızaları yaptınmı ? yok yapmadınsa karışık gelmesi doğaldır çünkü ülkemizde kablo ve renkler konusunda sıtandartlar var ama kolay kolay uymayız ? tesisatı çeken elektrikçinin insafına kalmış olay örneğin ben bir telefon hattının alt kattaki evin içine girip ordan üst kat karşı daireye gitmesi gereken yere gittiğine bile şait oldum malesef tavsiyem eğer daha önce böyle arıza çözmediysen yapan bir arkadaş bul onunla yap çünkü sana istediin kadar şema verelim kağıt ile pratik çok farklı olacağından yinede bocalayacaksın. yok ginede bakiim dersen üstte arkadaşımızın yazdıı gibi trafoyu kontrol et hatta yedek varsa bile deiştir bazen ölçü aletinde salam gösterse bile yüke binince çalışmıyorlar katlardaki butonlarıda kontrol et diyebilirm şimdiden kolaygelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri