zamanlama

merhaba arkadaşlar elimde bir pano var hazır kurulu start stoptan ibaret ben bunları bir butonla her bir motoru iki sn aralıklarla çalıştırmak istiyorum bunun için ne kullanmam gerekli

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
birtane akıllı role kollana bilirsin daha kolay olur. Yoksa zaman rolesi koyabilirsin.

zaman rölesi kullanacaksınız devreye almak istediğiniz her motor için bir öncekinde ayarladığınız süre kadar sonra kontaktörünü çektireceksiniz.

Motor sayınız ne kadar bilmiyorum ama, şöyle bir çözumde olabılır. Pıyasada "sıralama rölesi" veya buna benzer isimle satılan röleler vardır, uzerınde cesıtlı mıktarda ayarlı dıskler vardır. Küçük bir motor tarafından cok düşük sayıda döndürülürler, dıskın kayarlı yanaklarını ayarlıyarak ıstedıgınız zamana ulasırsınız, veya serı baglar daha uzun zaman alırsınız. BIrde, iyi bir elektronikçi tasarımcı bulursanız, entegrelerle bu devreyi size yaparlar.Yeterki iyi anlatın meramınızı..
yi çalısmalar..

arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim motorların sayısı 6 adet her birindede 3tf4222 kontaktör var bunun için hangi sıralama rölesini kullanmam gerekli

akıllı röle kullanarak yapabilrsiniz yanlış hatırlamıyorsam möller easy akıllı rölede 6 röle çıkışlı olanlar vardı. istediğinizi fazla fazla karşılar.

akıllı röle kullanarak yapabilrsiniz yanlış hatırlamıyorsam möller easy akıllı rölede 6 röle çıkışlı olanlar vardı. istediğinizi fazla fazla karşılar.

Sn i.tandoğan bahsettiğiniz easy akıllı röle karışık konfigürasyonlar için olup pahalı bir çözüm değilmi? arkadaşın istediği 6 adet motorun 2sn aralıklarla çalışması. Bu basit bir elektronik devre ve 6ad mini röle ile rahatlıkla çözülebilir.

Sn i.tandoğan bahsettiğiniz easy akıllı röle karışık konfigürasyonlar için olup pahalı bir çözüm değilmi? arkadaşın istediği 6 adet motorun 2sn aralıklarla çalışması. Bu basit bir elektronik devre ve 6ad mini röle ile rahatlıkla çözülebilir.

tabiki çok farklı çözümler mevcut ben bunlardan sadece birisini söyledim piyasada hazır olarak alabileceği ve kullanımı kolay ayrıca daha sonra farklı konfigürasyonlar eklemek isterse kullanabileceği bir çözüm;)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri