upload_2014-10-30_16-40-7.png

ben bu şekillde yıldız kalkıştan sonra zaman rölesini devre dışı bıraktım.çalışıyor.

Ekli dosyalar

• Yıldız üçgen .rar
    5.1 KB · Görüntüleme: 17
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 20030
ben bu şekillde yıldız kalkıştan sonra zaman rölesini devre dışı bıraktım.çalışıyor.
Motorun rulmanlarından ses geliyor usta geldi motor nede olsa çalışmıyor şunu bir söküp rulmanlarını değiştireyim dedi hele bi şu kabloları söküp motoru şöyle bir kenara alalım sonra rulmanları hallederiz..Hikayenin sonunu tahmin edin artık...
Motora direkt enerji vermişsiniz aman dikkat...Q3 ün kontaklarını güç devresine koymayı unutmayın...

Sayın Serkan Gökçe,

Yaptığınız devrede motor bağlantısı elkgazi arkadaşımızın da dediği gibi yanlıştır ve tehlikelidir.
Doğru bağlantı şekli:

guc devresi.JPG

Ayrıca yukarıda YaşlıUzman arkadaşımızın paylaştığı linki takip ederseniz orada güzel bir açıklama yapmış. Diyor ki;" Yüzlerce şema var ancak önemli olan ideal Yıldız/üçgen devresini bulmak. İdeal Yıldız/üçgen devresinde yıldız kontaktörü ana kontaktörden önce devreye girmelidir. Stabil çalışma konumunda da sadece üçgen ve ana kontaktör devrede olmalıdır."
Bu açıklamaya göre sizin kumanda devreniz de hatalı oluyor.
Ama çalışır mı?
Çalışır.

Dikkat ederseniz YaşlıUzman ve Fahri Beylerin paylaştıkları şemalarda ilk önce yıldız kontaktörü enerjilenmektedir.

Sayın serkan gökçe 0 - 1 tek pozisyonlu pako şalter bu devrede gösterilmemiş sayın servet 45 bu devrede pako şalter olduğunu başında söylemişti fahri beyin ve sizin paylaştıgınız bu devrede pako şalter 0 1 monofaze aç kapa var bu devrenin başında ama sizin ki eksik projecim.com var bakmak istersniz bakınız yukarda söylediğim gibi servet 45 başında söylemişti

Ustalarım bi soru sorucamda mera k ettim öğrenmek amaçlı 147 kw 200 beygir 2900 devir 276 amper çeken motorun kondansatör değeri ne kadar

Ustalarım bi soru sorucamda mera k ettim öğrenmek amaçlı 147 kw 200 beygir 2900 devir 276 amper çeken motorun kondansatör değeri ne kadar

Kondansatör değeri derken neyi anlatmak istiyorsunuz, ben anlayamadım.

Bu motoru bir faz ile çalıştırmak mı istiyorsunuz yoksa kompanze etmek mi?

Üç fazla çalıştrmak istiyorum evet abi kompanze edildiği zaman kondansatör değeri ne kadar 6-7 senedir bu meslekteyim abi bi türlü bu hesapları cözemediim bana bunun kısa yolunu gösterirmisiniz

Ekli dokümandan yararlanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• motor kondansatörü.rar
    47.4 KB · Görüntüleme: 37

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@