Zaman rölesi

aristof

Üye
baktığım her yerde zaman rölesi 16 amper, ama ben evin sayaç sonrası girişine takıcam ve 16 amper cok az. Şuan 32b siemens sigorta var. ne yapabilirim 16 amper zaman rölesi ile değiştirsem bu sigortayı sürekli sigorta atarmı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tam konu yazısını anlayamadım.

32 amper sigorta ana sigorta ise

Bu 16 amper zaman saati için kullanacağız ürün ne ise ( aydınlatma, motor, ( ilk akımı önemli ) vs gibi 16 amperi geçmiyorsa sorun olmaz.

Fazla akım çekiyorsa kontaktör kullanmanız gerekir.

Zaman saati kullanacağız yük nedir ve kaç amper?

Bir tane 220 volt bobinli kontaktör alacaksınız zaman saati ile çalışan kontaktörlerin 20-32-50-100A e kadar kontakları geçirir Schneider de alacağınız kontarktör LC1D32 M7 bu kodu verirseniz elektrikçiye size 32A kadar kontakları geçiren kontaktör verecektir

Tam konu yazısını anlayamadım.

32 amper sigorta ana sigorta ise

Bu 16 amper zaman saati için kullanacağız ürün ne ise ( aydınlatma, motor, ( ilk akımı önemli ) vs gibi 16 amperi geçmiyorsa sorun olmaz.

Fazla akım çekiyorsa kontaktör kullanmanız gerekir.

Zaman saati kullanacağız yük nedir ve kaç amper?
zaman saatini bütün evin elektriğini kesip acmak için kullanıcam aynı anda 5kw yük kullanılabiliyor
Merhabalar.
Zaman saatleri nin gerçek görevi üzerinden yüksek akımlar geçirmek değil,
Yüksek akım geçiren elemanları (kontaktör) gibi kontrol etmektir.
Sizin burada amacınız nedir biraz daha detay işe yarar.
Yüksek akım geçiren elemanlar tüm ev
Bir tane 220 volt bobinli kontaktör alacaksınız zaman saati ile çalışan kontaktörlerin 20-32-50-100A e kadar kontakları geçirir Schneider de alacağınız kontarktör LC1D32 M7 bu kodu verirseniz elektrikçiye size 32A kadar kontakları geçiren kontaktör verecektir
kontaktörden sonra zaman saatini mi baglayacagım o zaman 16 amperlik zaman saatim in sigortası atmazmı

zaman saatini bütün evin elektriğini kesip acmak için kullanıcam aynı anda 5kw yük kullanılabiliyor

Yüksek akım geçiren elemanlar tüm ev

kontaktörden sonra zaman saatini mi baglayacagım o zaman 16 amperlik zaman saatim in sigortası atmazmı

Kesme sebebiniz nedir ?
Tüm enerjiyi keserseniz buzdolabı , derin dondurucu sorunu ?

Zaman saati seçimi.
Şebekeden Elektrikler kesildiği zaman etkilenmeyen zaman saati olması gerekir.
Saatinin ayarı kaçması gerekir.

Google yazmanız .
Zaman saati kontaktör bağlantısı .

Kesme sebebiniz nedir ?
Tüm enerjiyi keserseniz buzdolabı , derin dondurucu sorunu ?

Zaman saati seçimi.
Şebekeden Elektrikler kesildiği zaman etkilenmeyen zaman saati olması gerekir.
Saatinin ayarı kaçması gerekir.

Google yazmanız .
Zaman saati kontaktör bağlantısı .
sayaçdan sonra zaman saatine elektrik sürekli gelmeye devam edeceğinden sorun olmayacak.zaman saatinin elektriği kapattığı saatte evde elektrik şebekeden gelmesin amaç bu zaten.
kontaktör le bağlantı yapmak istemiyorum benim amacım elektriğin şebekeden yüklere elektriğin geçtiği sırada zaman saati gelen akımla zarar görmemesi için 32 amper olmalı en az böyle bir zaman saati markası modeli varmı

Amper ne kadar doğru bilmem

Türkiye ve Çin sitelerini araştırmanız.
Sigortalı tipleri olanlardan da olabilir.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32...981da4a49dc87ee40b35d573fb2&afSmartRedirect=y

2022-06-04 09.35.46.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri