Cata Mekanik Zaman Rölesi

abdulalim

Üye
cata mekanık zaman rölesi ben enerji vermeden kendı kendine mekanızma sayıp dönuyor legrant gibi var mı cata uzmanı arakadasları :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba.
Entes mcb-8 zaman rölesi aldım.
Şimdi siz sayın ustalarıma sorum şu,
Transfer panosunda bunu kullanmak istiyorum.
Şebeke elektriği gidince invertör kontaktörü çekiyor ve invertör devreye giriyor.
Şebeke elektriği geldiği zaman invertörü kapatmazsak şebeke kontaktörü devreye girmiyor.
Ben bu röleyi nasıl bağlarsam,
Şebeke elektriği geldiği zaman invertör kontaktörü devreden çıkar.
Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba.
Entes mcb-8 zaman rölesi aldım.
Şimdi siz sayın ustalarıma sorum şu,
Transfer panosunda bunu kullanmak istiyorum.
Şebeke elektriği gidince invertör kontaktörü çekiyor ve invertör devreye giriyor.
Şebeke elektriği geldiği zaman invertörü kapatmazsak şebeke kontaktörü devreye girmiyor.
Ben bu röleyi nasıl bağlarsam,
Şebeke elektriği geldiği zaman invertör kontaktörü devreden çıkar.
Şimdiden teşekkür ederim.

transfer.png

Çok teşekkür ederim ustam bu şemadan çıkarmam biraz zor olacak ama.
Bakacağım.

Daha öncede söylediğim gibi meslekten olmayan biri için oldukça zor bir işlem bu. Destek almanız şart. Çizmiş olduğum zaten sadece kumanda şeması birde bunun güç devresi var. Zor olanı kumanda olduğu için kumandayı çizip paylaştım.

Daha öncede söylediğim gibi meslekten olmayan biri için oldukça zor bir işlem bu. Destek almanız şart. Çizmiş olduğum zaten sadece kumanda şeması birde bunun güç devresi var. Zor olanı kumanda olduğu için kumandayı çizip paylaştım.
Haklısınız zor olacak bu iş oyalanıp duruyorum bakalım hayırlısı.
Bayramınız mübarek olsun Allah razı olsun ustam.

Haklısınız zor olacak bu iş oyalanıp duruyorum bakalım hayırlısı.
Bayramınız mübarek olsun Allah razı olsun ustam.

Sizlerinde Bayramı mübarek olsun. Ekstra bir fikir olması amacıyla; Aydınlatma linyesinin şebeke faz ve nötrünü ayırıp invertör üzerinden beslemesini sağlamak için iki kutuplu 1-0-2 enversör pako şalterde kullanabilirsiniz. Enerji kesildiğinde şalterin konumunu değiştirmeniz yeterli olacaktır. Basit, sağlam ve ekonomik bir yöntem.

Sizlerinde Bayramı mübarek olsun. Ekstra bir fikir olması amacıyla; Aydınlatma linyesinin şebeke faz ve nötrünü ayırıp invertör üzerinden beslemesini sağlamak için iki kutuplu 1-0-2 enversör pako şalterde kullanabilirsiniz. Enerji kesildiğinde şalterin konumunu değiştirmeniz yeterli olacaktır. Basit, sağlam ve ekonomik bir yöntem.
Ustam şuanda nasıl oldu bilmiyorum ama bişeyler yaptım.
Şebeke elektriği varken şebeke kontaktörü çekip yükü besliyor.
Şebeke elektriği kesildiği zaman invertör kontaktörü çekiyor ve sisteme enerji vermeye devam ediyor.
Şebeke elektriği geri geldiği zaman,
Röle 10 saniye sayıyor ve invertör kontaktörü devreden çıkıp tekrar şebeke kontaktörü devreye giriyor.
Nasıl oldu bilmiyorum ama şuanda bu şekilde çalışıyor.
Tek merak ettiğim şu,
Şebeke elektriği kesildiği an invertör kontaktörü anında devreye giriyor.
Bu bir sorun olurmu acaba sadece aydınlatma için.

Ustam şuanda nasıl oldu bilmiyorum ama bişeyler yaptım.
Şebeke elektriği varken şebeke kontaktörü çekip yükü besliyor.
Şebeke elektriği kesildiği zaman invertör kontaktörü çekiyor ve sisteme enerji vermeye devam ediyor.
Şebeke elektriği geri geldiği zaman,
Röle 10 saniye sayıyor ve invertör kontaktörü devreden çıkıp tekrar şebeke kontaktörü devreye giriyor.
Nasıl oldu bilmiyorum ama şuanda bu şekilde çalışıyor.
Tek merak ettiğim şu,
Şebeke elektriği kesildiği an invertör kontaktörü anında devreye giriyor.
Bu bir sorun olurmu acaba sadece aydınlatma için.
Kontaktörleriniz mekanik kilitli olmadığı için. invertör kontaktör kontakları yapışırsa şebeke geldiğinde invertörünüz ve ampuller hasar görür.
Nasıl olduğunu bilmediğiniz şekilde denemeler yapmayın. Elektrik işi şakaya gelmez bilinçsizce yapılan işlerin çok ağır sonuçları olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri