Zaman Rölesi Nasıl Bağlanır? Crouzet Mur3 Nasıl kullanılır?

slm arkadaslar şimdi benim sorumbir parka projektör lamba takıcağım ama buna zaman rölesi koymam gerekir otomatik yanması için hangi ürünleri kullanmam lazım ve bağlantısını gösterirmisiniz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zaman saati yerine," astronomik röle " koymanızda yarar var.Entes,Orbis,Vemer vs. gibi
rölelerden kullanabilirsiniz.Zaman saatleri,günün uzama / kısalmasını değerlendiremediğinden,
astronomik röleler,bu tip ihtiyaçlar için en uygun çözümdür.

yanlış oldu zaman saati koymam gerekir ama nasıl bağlayacağımı bilmiyorum zaman satini lambaya ne gerekir zamansaati kontaktör mü anlatırsanız sevinirim

Yük akımınız 10 amp. den küçük ise,kontaktör koymadan,doğrudan röle kontağını kullana-
bilirsiniz.Röleyi kısadevrelerden korumak için,kontaktörlü bağlantı daha uygun olur.Forumu-
muzda,röleler ve bağlantısı ile ilgili şemalar bulabilirsiniz.

slm arkadaslar şimdi benim sorumbir parka projektör lamba takıcağım ama buna zaman rölesi koymam gerekir otomatik yanması için hangi ürünleri kullanmam lazım ve bağlantısını gösterirmisiniz.

zaman rolesine gerek yok otomatik yanacaksa kontaktör ve fotosel role kullanacaksın bu sayede sen ugraşmadan çalışacak
googleyi kullanırsan daha çabuk cevap alırsın :)

Selamlar

Elektrik - elektronik işiyle amatörce ilgileniyorum, elimde bir switch ve bunun kontrol ettiği bi selonoid valf var amacımız anahtara basılıp çekildikten sonra timer'ın aktif olması ve anahtar voltajı kesilince ayarladığımız sürede istediğimiz sürede selonoide elektrik vermesi.

Devreden istenenler;

-Anahtar devreyi tamamlarken timer hiçbir işlem yapmayacak, anahtardan gelen enerji kesildikten sonra timer selonoide bizim seçtiğimiz süre kadar enerji verecek.
-Anahtar kontaklarının açık-kapalı-açık olması ile timer aktif olacak.

Timer'ın 6 adet bağlantı noktası (A1,15,Y1) ve (18,16,A2) var ayrıca üzerinde fonksiyon seçici (A,H,B,C,D1,Ac,Bw) konumları ve zaman ayar noktaları var.

Galiba ihtiyacım olan şu fonksiyonun kullanımı ama bağlantı ile ilgili bilgi yok;
Function Ac : Timing after closing and opening of control contact

Timer'ın web sitesindeki açıklamalar PDF
https://i.kontrolkalemi.com/5/ndb2_eng.pdf

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla
Bora

senin istedigin özellik bu rolede gizli degil özelligi kendin kontaktörlerle yapacaksın yada ufak rolelerle

Hocam çok güzel açık ve net açıklama yapmıssınız teşekürler... Yanlız rolenin üzerindeki funce-rng-tim e
kademeleri ne olu yor onları da açıklaya bilirmisiniz şimdiden teşekürler..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri