Zaman rölesi hakkında yardıma ihtiyacım var,

Starta bastığımda motor süreki bir yöne yine farklı starta bastığımda farklı yöne ve birde stop kullanarak devre yaptım. 2. Starta basıp motoru ters yöne cevirirken 1 saniye yada 2 saniye geç devreye girmesini istiyorum.ama zaman rölesini nasıl bağlarım çözemedim.yardımcı olurmusunuz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Normal asenkron motor rnversör yol verme olarak düşün. İkinci startla önce yardımcı röle ve ona paralel baglı zaman rölesi cektir. Yardımcı röleyi kendi NO kontagından kılıtle/mühürle. Zama rölesinin cecikmeli NO kontagından da mogtor kontaktöeünü çektir.

Normal asenkron motor rnversör yol verme olarak düşün. İkinci startla önce yardımcı röle ve ona paralel baglı zaman rölesi cektir. Yardımcı röleyi kendi NO kontagından kılıtle/mühürle. Zama rölesinin cecikmeli NO kontagından da mogtor kontaktöeünü çektir.
Zaten 2 tane kontaktör ve 2 tane röle kullandım devrede.sadece 2.startı 2 saniye geçiktirmem gerekli.1 tane daha mı röle kullanmam gerekli?

İleri-Geri.png

EKTS Programı ektedir.

Ekli dosyalar

• İG.rar
    4.3 KB · Görüntüleme: 4
Starta bastığımda motor süreki bir yöne yine farklı starta bastığımda farklı yöne ve birde stop kullanarak devre yaptım. 2. Starta basıp motoru ters yöne cevirirken 1 saniye yada 2 saniye geç devreye girmesini istiyorum.ama zaman rölesini nasıl bağlarım çözemedim.yardımcı olurmusunuz?
01.jpg

ben farklı ıkı motor olarak algıladım.

Farketmez çizdiğiniz devre doğru ve çalşır ancak zaman rölesi ve yardımcı röle sürekli devrede kalır.

Sn @amatorelektrikci bu ödev mi uygulama mı? uygulama ise geri çalışırken ileri çalıştırmaya kalkarsanız ileri içinde geçikme yapmak gerekir (geri devrenin aynısı).

Farketmez çizdiğiniz devre doğru ve çalşır ancak zaman rölesi ve yardımcı röle sürekli devrede kalır.

Sn @amatorelektrikci bu ödev mi uygulama mı? uygulama ise geri çalışırken ileri çalıştırmaya kalkarsanız ileri içinde geçikme yapmak gerekir (geri devrenin aynısı).
Bende zaten gecikme nasıl yaparım diye konuyu açmıştım.farklı bir şey sormadım.o gecikmeyi zaman rölesi ile nasıl uygularım onu çözemedim.gönderilen ler çözüm sağlar mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri