Zaman Rölesi açmada ve kapamada gecikme...

Sayidxx

Üye
Arkadaşlar merhabalar,

uzun zamandır otomatik kumanda ile ilgilenmiyor olmamdan ötürü ürün bilgimde çok kısıtlı. Bir konu hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.

bir sistemde zaman rölesi kullanmam gerekiyor. ancak bana ZR enerjilendikten t sn (süre fark etmez) sonra NA kontağını kapatacak yine aynı kontağını ZR nin enerjisi kesildikten t sn süre sonra açacak bir röle lazım... normalde bir ZR ile halledebileceğim bir uygulama mı acaba? eğer öyleyse bana bir ürün önerebilir misiniz?

şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Röleler çoğunlukta çift kontağa sahip biri NC (normalde kapalı) NO (normalde açık), biri açıkken diğeri kapalı olur

Röleler çoğunlukta çift kontağa sahip biri NC (normalde kapalı) NO (normalde açık), biri açıkken diğeri kapalı olur

ZR enerjilendikten t sn (süre fark etmez) sonra NA kontağını kapatacak yine aynı kontağını ZR nin enerjisi kesildikten t sn süre sonra açacak bir röle lazım...

Biri çekmede geçikme özelliği diğeri bırakmada gecikme !

Son düzenleme:
@YaşlıUzman Ustam tam alıntı yaptığınız anlatımdan ben bu sonucu çıkardım, bir de Zr enerjisi kesikken ... süre sonra açması bana da garip geldi, Saygılar.

Ustam kafam basmıyor bugün bu saat affet :)

Estağfirullah af özür ne demek bülent kardeşim. Çok nadir kullanılan bir röledir unutmuş olabilirsiniz. Şimdi bir çok fonksiyonu seçmeli olarak tek rölede toplamışlar, teknoloji gelişti ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri