zaman röleli devre

ömer_can

Üye
ben bu hocalar yüzünden devamlı konu açıyorum kusura bakmayın zaman röleli bir devre yapmam lazım biraz basit olması daha iyi olur yardım eder misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zaman röleli devre - Google'da Ara belirttiğim linkte devrede starta basınca k1 kontaktörü enirjilenir ve kontaklarını kapatır ve mühürleme yapılmıs olur yani elemizi starttan çeksek bile stopa basasıya kadar sistem çalısır starta bastığımızda aynı zamanda tr1 zaman röleside enerjilenir ve ayarlanan süre kadar saydıktan sonra kontağını kapatır ve k2 enejilenir oda kontaklarını kapatır ve motoru çalıstırır bu tarz basit devrelerle kalma bir kaç basit devrenin mantığını incele kendin devreleri çizmeye çalıs kumanda mantığın çözmeye bak ilerde çok işine yanrayacak.En basitinden proje okurken neyin ne ise yaradığını bilerek sistemi incelemelisin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri