Zaman Diyagramı Verilen Sistemin Kumanda Devresi Çizimi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Allah razı olsun. Aylardır vucutta anormal giden birşeyler var ama henüz teşhis alamadım. Uyuşmalar, seğirmeler şuanda seste gitti. Bakalım sonu nereye varacak Allahtan hayırlısı.
Seğirmeler magnesyum eksikliğidir,büyük ihtimal.
Bilginize..

Allah razı olsun. Aylardır vucutta anormal giden birşeyler var ama henüz teşhis alamadım. Uyuşmalar, seğirmeler şuanda seste gitti. Bakalım sonu nereye varacak Allahtan hayırlısı.

allah şifa versin. insallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Son düzenleme:
Magnezyum takviyesi aldım ama işe yaramadı maalesef.
Kan testinde kalsiyum ve magnesyum seviyeleri tam olarak belli olmaz.Kanda normal görünebilir.
Ona özel test var.
Ayrıca magnesyum ,kalsiyum, d3 vitamini beraber çalışır biri eksik ise vucutta işlenemez,fayda görülmez.
Kalsiyum ve magnesyumun çok çeşit formları var.Kalsiyum olarak karbonat işe yaramaz,sitrat formunu tavsiye ederim.

Kan testinde kalsiyum ve magnesyum seviyeleri tam olarak belli olmaz.Kanda normal görünebilir.
Ona özel test var.
Ayrıca magnesyum ,kalsiyum, d3 vitamini beraber çalışır biri eksik ise vucutta işlenemez,fayda görülmez.
Kalsiyum ve magnesyumun çok çeşit formları var.Kalsiyum olarak karbonat işe yaramaz,sitrat formunu tavsiye ederim.
Bilgileriniz için teşekkür ederim. Aynen söylediğiniz gibiymiş. Kandan bakılınca değerler tahlillerde normal gözükse bile hücre içi tahlil yapılmadan magnezyum eksikliği tespit edilemiyormuş. Allah düşürmesin kandan magnezyumu bile zorla baktırdım nerde kaldı hücre içi...Kalsiyum kasların kasılması magnezyum gevşemesinde etkiliymiş. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, b12 al al al...Yok değişen birşey yok maalesef. Bizimkisi kaçak akım sorununa döndü, sıkıntı nerede bul bulabilirsen.
Bu arada @anlte sorununuzu çözebildiniz mi?

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Aynen söylediğiniz gibiymiş. Kandan bakılınca değerler tahlillerde normal gözükse bile hücre içi tahlil yapılmadan magnezyum eksikliği tespit edilemiyormuş. Allah düşürmesin kandan magnezyumu bile zorla baktırdım nerde kaldı hücre içi...Kalsiyum kasların kasılması magnezyum gevşemesinde etkiliymiş. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, b12 al al al...Yok değişen birşey yok maalesef. Bizimkisi kaçak akım sorununa döndü, sıkıntı nerede bul bulabilirsen.
Bu arada @anlte sorununuzu çözebildiniz mi?
Allah acil şifalar versin....

devreyi EKTS programında çizdim. Birinin işine yararsa diye paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• kumanda devresi.esc
    36 KB · Görüntüleme: 9
Herkese Merhaba . Kendimce devreyi EKTS üzerinde bu şekilde çizdim.
Start butonuna basınca M1 5 saniye çalışmaktadır.
M1 Durunca , 5 Saniye Sonrasında M2 10 saniye boyunca çalışmaktadır.
M2 Durunca , M3 direkt olarak çalışmaktadır.
Çizim Amatörce olmuşsa kusura bakmayın. Kendimi geliştirmek için eksikliklerimi söylerseniz çok mutlu olurum. İyi günler herkese .
3Motor.PNG

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri