Zaman ayarli elektrik kesme Acma

Su sekilde olucak saat 19 oldu otomatik açık kalan tüm elektrikli cihazlar kapanıcak (Aydınlatma ve prizler) ama ben saat 20 de tekrar işe geldim aydınlatmanın anahtarına basınca o oda çalışıcak bilgisayarı çalıştırdım prizler çalışıcak ama ben gene unuttum ışıkları kapatmayı yada klimayı kapatmayı çıktım 19 dan sonra herhangi bir güç kullanımı olur ise bana 1 saat çalışma izni vericek ve 1 saatte kapanıcak hala ben içeride isem gene aydınlatmaya yada bir anahtara basıcağım devreye girecek elektrik sistemi illa aydınlatma anahtarı olmasada olur ayrı bir aktifleştirme butonda olur

Ayrı bir aktifleştirme butonu ile istediğiniz yazılım olur. Prizlerin ve aydınlatmaların toplam gücü kadar bir kontaktör koyup onun üzerinden tesisatınızı besleyerek bu istediğiniz yapılabilir. Oda oda ayırmak size ek maliyet getirir lakin tüm tesisatın elektriğini kesip vermek çok daha ucuza çıkar. Akıllı röle ile bu işi çözmek isterseniz ben size yazılımda yardımcı olurum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ayrı ayrı olması gerekiyor aşağı yukarı 20 oda var skype adresiniz varmı ?

1 odada Aydınlatma 450 w priz sadece bilgisayar ve printer ve 1 klima 2kw diyelim onada

1 odada Aydınlatma 450 w priz sadece bilgisayar ve printer ve 1 klima 2kw diyelim onada
Her odayı ayrı ayrı kontrol edicem derseniz programın boyutu inputlar outputlar ve kablo çekimleri, odalardan gelecek geri beslemeler maliyetiniz baya artacak ben size yazılım konusunda yardımcı olabilirim lakin diğer giderlerinize karışmam. Skype kullanmıyorum.

anladım Eray bey peki bu durumda kaç adet akıllı röle almamız gerekli 20 oda için ve önere bileceğiniz model hangisidir tam olarak kısa bir açıklama yapabilirmisiniz nerelere kablo çekmemiz gerekli

şuan her odanın ayrı olarak pirz ve aydınlatma sigortası var

anladım Eray bey peki bu durumda kaç adet akıllı röle almamız gerekli 20 oda için ve önere bileceğiniz model hangisidir tam olarak kısa bir açıklama yapabilirmisiniz nerelere kablo çekmemiz gerekli
En az 22 input a ve en az 20 outputa ihtiyacınız olacak. Outputlara bağlanacak 20 adet kontaktörden her odaya giden priz ve aydınlatma kablolarını bu kontaktörlerden geçireceksiniz. Tek bir akıllı röle alıp bu akıllı röleye takılacak ek modüller ile giriş çıkış sayısını arttırabilirsiniz. Schneider Zelio ya maksimum 24 giriş çıkış elde edilebiliyor siemens için bir araştırmam lazım aceleniz yoksa siemens yada diğer ürünleri araştırıp geri dönüş yaparım.

En az 22 input a ve en az 20 outputa ihtiyacınız olacak. Outputlara bağlanacak 20 adet kontaktörden her odaya giden priz ve aydınlatma kablolarını bu kontaktörlerden geçireceksiniz. Tek bir akıllı röle alıp bu akıllı röleye takılacak ek modüller ile giriş çıkış sayısını arttırabilirsiniz. Schneider Zelio ya maksimum 24 giriş çıkış elde edilebiliyor siemens için bir araştırmam lazım aceleniz yoksa siemens yada diğer ürünleri araştırıp geri dönüş yaparım.

Düzeltme: Schneider Zelio da maksimum 24 giriş 16 çıkış elde edebiliyoruz ek modül ile.

Sanırım imputlara devreye alma butonlarını bağlıyacağız değilmi siemens olur marka için acelem yok sadece ortalama bu sistemin tutucağı maliyet nekadara çıkar acaba ? akıllı rolenin fiyatını ve kontaktorlerin fiyatlarını tam olarak bilmiyorumda

Sanırım imputlara devreye alma butonlarını bağlıyacağız değilmi siemens olur marka için acelem yok sadece ortalama bu sistemin tutucağı maliyet nekadara çıkar acaba ? akıllı rolenin fiyatını ve kontaktorlerin fiyatlarını tam olarak bilmiyorumda

Siemens Logo 0BA8 modeli programda yazan özelliklerine göre 24 input ve 20 output a kadar çıkıyor fakat fiyatının ne kadar olduğunu bulamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri