Zaman ayarli elektrik kesme Acma

barisinag

Üye
Merhaba zaman ayarli olarak elektrik kesme ve acma islemi yapmak istiyorum nasil yapabilirim

Panelde asagi yukari 30 civari sigorta var priz ve aydinlatma ayri olarak sistemi soyle dusunuyor saat 19:00 da elektrigi kesicek saat 08:00 de vericek yalniz en onemli noktasi ertleme tusu olucak aksam 19:00 da kapanicakken ben gidip ertele tusununa basarsam 19:00 da degilde 20:00 de kesicek 20:00 olmadan basarsam 21:00 de kesicek boyle bir sistemi nasil kurabilirim acaba yardimci olurmusunuz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sadece bu timer yeterli olurmu kac amper yuke dayaniyor bu konuda herhangir aciklama goremedim girisleri nasil bunun en buyuk kesit olarak kaclik kablo girilebilir ?

ampereaj olarak max 6-8 amperdir ihtiyacınız olan amperi nbelirleyip yanına gerekli ölçüde kondaktör koyarak devreyi tamalarsınız

Anladim peki bu sisteme benzer yada uygun bir proje varmi ?

anladim cok tesekkurler yardiminiz icin.

Elinde benzer bir projesi olan varsa gonderebilirmi acaba?

Yalnız bu sekilde tam bizim istediğimiz ikarşılamıyor çünki adam gece geldiğinde tekar odasındaki anahtara basip ışıgı açabilmemi ve pizlerede elektrik tekrar gelmeli

Yalnız bu sekilde tam bizim istediğimiz ikarşılamıyor çünki adam gece geldiğinde tekar odasındaki anahtara basip ışıgı açabilmemi ve pizlerede elektrik tekrar gelmeli

Prosesi tam olarak yazarmısınız akıllı röleye program yazarak tam istediğiniz şeyi oluşturabiliriz.

Su sekilde olucak saat 19 oldu otomatik açık kalan tüm elektrikli cihazlar kapanıcak (Aydınlatma ve prizler) ama ben saat 20 de tekrar işe geldim aydınlatmanın anahtarına basınca o oda çalışıcak bilgisayarı çalıştırdım prizler çalışıcak ama ben gene unuttum ışıkları kapatmayı yada klimayı kapatmayı çıktım 19 dan sonra herhangi bir güç kullanımı olur ise bana 1 saat çalışma izni vericek ve 1 saatte kapanıcak hala ben içeride isem gene aydınlatmaya yada bir anahtara basıcağım devreye girecek elektrik sistemi illa aydınlatma anahtarı olmasada olur ayrı bir aktifleştirme butonda olur

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri