Zaman ayarlı prizler zarar verir mi

Merhabalar,

Zaman ayarlı prizleri aydınlatmada kullanıyorum. bu tarz prizleri farklı cihazlarda çalışma sürelerini azaltmak için kullanmak istiyorum. Örneğin 24 saat çalışması yerine yarım saat çalışıp, yarım saat duracak şekilde. bu durumda sürekli elektriği kesip sonrasında vermiş olacak.

Öğrenmek istediğim sizce yarım saatte bir elektriği kesip sonra vermesi cihazlara zarar verir mi. Şebekeden elektriğin gidip gelmesi gibi cihazlara zararı olur mu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1-hayir.zarar vermez
2-elektrik kesintisi durumunda oluşacak arıza riski değişmez, fiş yokken arıza riski neyse varken de aynı

günde 24 kere elektrik verecek ve 24 kere kesecek olması kafamı karıştırdı sadece. o yüzden sormak istemiştim. Teşekkür ederim.
Haliteli olmak ve müsaade ettiği akımı geç-
memek şartiyle sorun yok.

piyasada satılan ürünlerden birini alıcam. bauhausda satılıyor sanırım. bu prizlerin fazla akım vermesi şebekeden kaynaklı mı olur. Cihaz kaynaklı mı olur acaba

Bı tür cihazlar 16 ampere kadar akım çekilmesine izin verir.
Ama bu demek değil ki sürekli 16 amper çekelim.
Aşırı ısınma sonucu ömrü kısa olur.
Maximum 10 amper civarı yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum hala sorunsuz çalışıyor.

Bı tür cihazlar 16 ampere kadar akım çekilmesine izin verir.
Ama bu demek değil ki sürekli 16 amper çekelim.
Aşırı ısınma sonucu ömrü kısa olur.
Maximum 10 amper civarı yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum hala sorunsuz çalışıyor.

benim motorlarım toplamda 80w civarında tüketim gerçekleştiriyor. Dediğiniz amperlere çıkacağını sanmıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri