zaman ayarlı lamba yanım sönmesi

programcı

Üye
arkadaşlar selam. start butona basıldığında 5 saniye sonra 1 lamba yanacak lamba 10 saniye yandıktan sonra sönecek bu devreyi verbilen varmı hoşçakalın

işlem sürekli tekrarlıyacakmı yoksa tek sefere mi mahsus yani ilk 5 sn sonra çalıştı 10 soniye sonra duracakmı yoksa sürekli tekrar mı edecek

sağol arkadaşım bundan kasıt tek fazlı küçük bir motora enerji vermek makina parçayı kesmeye başladıktan sonra 7 saniye sonra koparıyor ve koparmaya 2 saniye kala parça tutucu ileri çıkıp bekliyecek kopardıktan sonra surucu yeni boy vermesi ve pensin sıkması 8 saniye suruyor ve işlemden sonra parçayı geri çekip bırakıp yeniden harekete geçmesi maksat parçaları talaşın içinden tek tek ayırmamak ve temiz bir kasada birimesi iliginiz için teşekurler iyi çalışmalar

Buyur arkadaşım..start basınca 5 saniye sonra lamba devreye giriyor 10 saniye çalıştıktan sonra duruyor..

Aşağıda EKTS ile çizdiğim için EKTS dosyasınıda gönderiyorum..İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• soru.rar
    3.5 KB · Görüntüleme: 147
slm arkadaslar ben bi proje yapacam
butona basınca 30 sn ye zil çalacak
30 sn bitmeden tekrar butona basınca 30 sn yeniden baslayacak
bu devre semasını verebilirmisiniz

Arkadaşım elektronik olarak tarif edeyim 555 li zamanlayıcı(30 sn) devresi yap tam istediğin gibi çalışır. Düğmeye her basışında önceki zaman sayımını iptal eder ve son basışında geriye sayar.

Bu neden açılmıyor şuan bana lazım
Buyur arkadaşım..start basınca 5 saniye sonra lamba devreye giriyor 10 saniye çalıştıktan sonra duruyor..

Aşağıda EKTS ile çizdiğim için EKTS dosyasınıda gönderiyorum..İyi çalışmalar
Teşekkürler

ekts programındaki devre
soru ekts.JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular