Zaman Ayarlı Aydınlatma

Merhaba arkadaşlar, Formunuza yeni üye oldum. Form kullanımındaki kusurlarım için şimdiden özür.
Şöyle bir sıkıntım var. Hobi bahçemde 2 tane led (metre değil adet) yakmam gerek. Sorun akşam 20:00 ila 23:00 arası yanacak.
1. Zaman rolesi dediler bir firma ile görüştüm AKÜ ile olmaz normal elektrik lazım dediler. Akü ile çalışan var mı?
2. Başka firma İnventörle 220 ye yükseltirsen olur olur dediler. Ozamanda aküm çabuk mu biter?
3. Hiç bir şey kullanmasam 2 tane ledi aküye bağlasam gece gündüz yanacak bu sefer. Akü kaç gün sonra biter?
4. Sanayiden araç şarz dinamosu alayım onun için rüzgar gülü yapayım sürekli aküyü şarz edeyim diye düşünüyorum.
Kafamda deli sorular geçiyor. Okuyunca imkanlar doğrultusundaki çaresizliğimi anlayacaksınız. Yoklu adamı neler düşünmeye sevk ediyor.:)
Yani bu tavuklara kışın akşamları 4 saat kadar daha yemi suyu görecek kadar düşükte olsa ışık vermeliyim. Yoksa hepsi arabaşı olacak. Yardım tavsiye her türlü görüşe açığım. Saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Mustafa bey ilginiz için teşekkürler. Ben pek akımdır volt dur wattır anlamam bu işlerden. Yani işin ehli değilim. Sen deki bana bunu al aküye bağla ordan da 2 lede bağlantı yaptır.İşini görür hemen sipariş edeyim.

4. Sanayiden araç şarz dinamosu alayım onun için rüzgar gülü yapayım sürekli aküyü şarz edeyim diye düşünüyorum.
Kafamda deli sorular geçiyor. Okuyunca imkanlar doğrultusundaki çaresizliğimi anlayacaksınız. Yoklu adamı neler düşünmeye sevk ediyo
Bunu daha önce deneyen olmuş ama ne rüzgar performansı ne de dinamonun pervane ile devirlenme konusundaki iştahı yeterli gelmemiş .
Bu arada düzenli ve güzel soru sorma şekliniz , noktalama işaretlerini yerinde kullanımınız ve güzel türkçeniz çok takdire şayan . Çok teşekkür ediyorum , okurken bile çok keyif aldım .
Sorununuzun çözümü için şöyle hazır kitler var :
https://urun.n11.com/diger/sok-fiya...i-aydinlatma-sistemi-solar-kamp-la-P348170501

Son düzenleme:
Mustafa bey ilginiz için teşekkürler. Ben pek akımdır volt dur wattır anlamam bu işlerden. Yani işin ehli değilim. Sen deki bana bunu al aküye bağla ordan da 2 lede bağlantı yaptır.İşini görür hemen sipariş edeyim.
Elektro marketi arayıp sizin için sordum.
Ürün p3 modunda dediğiniz şekilde çalışıyormuş öyle dediler.
180 dakika ledleri yakıp,diğer zamanlarda kapalı tutuyor dedi yetkili kişi.
Artık karar sizin nasıl isterseniz öyle yapalım.

Bunu daha önce deneyen olmuş ama ne rüzgar performansı ne de dinamonun pervane ile devirlenme konusundaki iştahı yeterli gelmemiş .
Bu arada düzenli ve güzel soru sorma şekliniz , noktalama işaretlerini yerinde kullanımınız ve güzel türkçeniz çok takdire şayan . Çok teşekkür ediyorum , okurken bile çok keyif aldım .
Sorununuzun çözümü için şöyle hazır kitler var :
https://urun.n11.com/diger/sok-fiya...i-aydinlatma-sistemi-solar-kamp-la-P348170501
Çok teşekkürler ilginiz için. Şarj dinamosu işi biraz macera gibi görünüyor lakin yinede deneyeceğim. Öneriniz ile ilgili https://urun.gittigidiyor.com/ev-el...li-solar-aydinlatma-ve-sarj-sistemi-486398017 bu ürünü almaya karar verdim.

Elektro marketi arayıp sizin için sordum.
Ürün p3 modunda dediğiniz şekilde çalışıyormuş öyle dediler.
180 dakika ledleri yakıp,diğer zamanlarda kapalı tutuyor dedi yetkili kişi.
Artık karar sizin nasıl isterseniz öyle yapalım.
Mustafa bey değerli zamanınızı ayırdığınız için sağ olun.
Under Ground İsimli arkadaşımızın tecrübesinden çıkarttığım ders, işin ehli değilsen işe bulaşma. 100 liraya alabileceğin malı 500 lira harcayarak elde edeceksin. Bunun için bu ürüne karar verdim. hadi hayırlısı. Https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/dat-at-999-gunes-enerjili-solar-aydinlatma-ve-sarj-sistemi-486398017
Saygılarımla

Aydınlatma setini aldım lakin tek sıkıntı var lambalar sürekli yanıyor. Yani güneş panelinde sensör gibi bir şey yok. Sonradan yapılabilir mi bilmiyorum. Ama aydınlatma tam istediğim gibi.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri