Zaman Ayarlı İleri Geri Hareket

yunusx

Katılımcı Üye
ben starta basınca zaman rölesi ayarladığım süre sonunda motoru hareket ettirsin endüktif sensörü görünce dursun ayarladığım süre bitince otomatik olarak ters istikamete gitsin ve ordaki endüktif sensörü görünce tekrar dursun ayarladığım süre bitince tekrar otomatik olarak tersi istikametinde gitsin taki ben durdurana kadar bu devreyi oluşturamadım amacım otomatik 2 sensör aralığında ayarladığım süreler sonunda hareket eden bir sistem yapmak 2 sensör, 2 zaman rölesi kullanabiliriz yardımcı olurmusunuz ?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam yunus usta , ileri-geri kumanda devresini hatırlarsan mantık olarak aynısını yapabilirsin tek yapman gereken sensördeki algılama mesafesi sonunda açık kontagını kapatarak gerekli olan yere sinyali yollarsın. Saygılar

naparsın sensöre 5 defa degdi diyelim buda senin süre sonunda sana yardımcı olacaktır

K1 ileri kontaktörü K2 geri kontaktörü kolay gelsin

Ekli dosyalar

• zamanlı ileri geri.pdf
    161.2 KB · Görüntüleme: 143

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular