z ekseni sorunu

bunyamin01

Üye
arkadaşlar merhabalar.makinada mach3 kullanıyorum.takım yolunu atıp çalıştırınca z ekseni tam aşağıya inmeden diğer işlemlere başlıyor.yani kesim olsa diyelim başlama yerinde bir iki mm kalıyor.bu ayarlamayı nereden yapabilirim general config denmi?

z yi parçaya göre sıfırlıyor musunuz
kütük (parçanın çıkacağı malzeme) yüksekliğini fazla verirseniz de aynı şey olur

İlginiz için teşekkürler.Evet sıfırlıyorum.şöyle bir ayarlama yokmu? Z eksen işleme başlarken dalışa geçerken aşağıda şu kadar süre beklesin.sonra x ve y yönde hareket etsin

G code u paylaşırsanız ne olduğunu daha net görebiliriz

Cad programında bıçak giriş çıkış rampası eklenebiliyor. Böyle bir durum olabilir.
Fakat anlattığına göre iş bitiminde orada parça kalıyor diyorsun ozaman sadece giriş rampası verilmiş olabilir bir ihtimal.
Ama mach3te böyle bir ayar olduğunu hatırlıyor gibiyim. General config ayarlarında olabilir

Bu söylediğim sorun mach3 setting alt 6 yeşil ekranda cv feetrate pasif olursa oluyor.eğer aktif yaparsam bu sorun olmuyor ama bu defada makina yuvarlak kesimlerde duraklayarak hareket ediyor.düz kesimlerde sorun yok

Birde general configde cv kontrol kısmında angle seçeneği pasif yapıyorum .aktif yaparsamda aynı duraklama oluyor.cv distans aktif ,değer 180 yazılı .cv angle ne olmalı? Pasifmi aktif mi.aktifse değer ne olmalı

Bu arada takım yolunu artcam ve aspire vectric te oluşturuyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
resimdeki yeri aktif ettiğinizde duraksama yapmaz

Ekli dosyalar

• 2017-10-31_09-58-04.png
    2017-10-31_09-58-04.png
    35.6 KB · Görüntüleme: 48
  • Beğen
Tepkiler: akg
kardeşim merhabalar.cv kontrol kısmında hiçbir seçenek seçili olmayacak mı? söylediğiniz yer aynı şekilde aktif.bende cv distance aktif.pasif mi yapmam gerekiyor

Dediğim yer aktif ise çiziminiz kesik kesiktir. O yüzden duraklama yapar. G code aldığınız çizimin çizgileri birleşik olmalıdır. Dediğiniz yer başka bir ayar duraksama ile alakası yoktur.

Tamam arkadaşım teşekkür ederim vakit ayırdın.ilgilendin.selamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri