YURD DISINA BI YARDIM ARKADASLAR

slm arkadaslar
ben bi oto tamirci yerine elektrik tesisati yapiyorum saate disardan 3 faz 1 notr geliyor icerinin mesafesi biraz uzak oldugu icin saat ten 45mt ileriye bi noktaya lambalari ve prizleri ayri ayri calistirmam icin (18 tane lamba 12 tane priz) sigorta kutusu yerlestirdim ana saatin orda da bi sigorta kutusu var ordaki sigorta kutusunda 1 adet kacak akim rolesi 1 adet de 3 faz 1 notur lu sigorta var.
Ben saatin yanindaki sigorta kutusundan 45 mt ileride ki sigorta kutusuna 3*10 antigron kablo cektim 1 faz 1 notr 1 toprak saatin ordaki sigorta kutusunda bulunan 3 faz 1 notur lu sigortadan alacagim elektrigi oto tamirci yerinde sanayi hatti ile calisan (380 ile)bir alet yok kompresor ve vinc var onlarda 220 ile calisiyor
Ileride ihtiyac oldugun da ayri bir kablo cekerekten saatin yanindaki sigorta kutusunda 3 faz 1 notur lu sigortadan (18 lamba 12 priz icin 1 faz 1 notur aldim 2 faz bosta )sanayi hatti ile calisan bi alet oldugunda bu sigortadan alsam elektrigi herhangi bi sorunla karsilasirmiyim.anlatabildim mi ki sizlere arkadaslar durumu:(
ben 1997 de elektrik isine basladim 32 yasindayim cekirdekten yetismeyim yani eger degerlerin ne oldugunu carpma bolme cikarma.... gibi elektrik gucleri hakkinda pek bilgim yok.
Yanlislikla felan bi hata yaptiysam ozur diler tum meslektaslariminin basarilarinin devamini dilerim hayirli isler bol kazanclar arkadaslar
saygilarimla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
syn deli kadir sadece şu problemle karşılaşırsın sistem tam yükte çalışır iken eger sigorta amperini geçer yada yaklaşırsa sigortan sık sık atar bunun yerine sistemi 3 faza mümkün olduğunca eşit dağıtırsan daha iyi olur sistemin dengeli çalışır saygılarımla iyi çalışmalar dilerim

Yaptigim isin fotograflarini cektim ama buraya yukleyemiyorum yardim ederseniz yukleyelim olmaz mi

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri