Yurdışından cnc getirmek istiyorum

mikolata

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Firmamız üzerinden cnc makinası getirmek istiyorum, göstereceğim makinayi ilk hobi amaçlı kullanacağım. Makinanın linki aşağıda , bu makina işe yararmı , kısa vadede sorun çıkarırmı? cnc uzmanı arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Best Selling!NEW 4 axis 3040 CNC ROUTER ENGRAVER/ENGRAVING DRILLING Ball screw-in Wood Router from Industry & Business on Aliexpress.com

Fiyat gayet güzel. Tasarımında öyle. Eksikleri var ama fiyatına göre fazla bile 4 eksen kullanmiycaksan yerli üreticilere bak derim

MT11i cihazımdan gönderildi

Alırsan bende alabilirim belki :) Kargo parası yarılanmış olur :D niyetin olursa özelden haber et. iyi akşamlar.

Benimde almaya niyetim var, biraz ön araştırma yapayım. Bana da haber ederseniz, birlikte alabiliriz.

Bu makinayı aldığımız takdirde mach3 ün lisansınıda mı satıyor?
Ayrıca puntayı veriyor ama aynayı yazmamış herhalde, hatırladığım kadarıyla manuel torna satılırken ayna verilmiyordu.

bu makine ile ne işleyeceksiniz. Toplam ağarlık 28 kg yazıyodu sanırım.

Stepping motor and controller: two-phase 57/1.8A ,8 segments driver

Düşününce şahsen ayda bi iki kere den fazla kullanacaksanız sürekli bi parçası dağılır gibi geliyor. Tablaya bi malzemeyi iyi sıkmaya çalışırsanız tablanın kanalları açılacak, sert malzeme işlerseniz 8 saatlik 5-10 işlemede freze dağılıcak, zaten en ufak bi yükte kart çok güçsüz makine duraksiyacak adım kaçıracak. İşin kötüsü bi arızada aynı parçadan bulamama gibi bir sıkıntı ile yapıcağınız teknik bir değişiklikle varsa kaplin , rulman, bağlantı aparatları hatta ordan oluşacak ölçü farkı ile plakaları bile değişmeniz gerekecek. Bence buna göre bir daha düşünün derim.

Bir Çin atasözü vardır:

İnsanlar komşusunun çimenini kendi çimeninden daha yeşil zanneder!

Al tabi ama şundan emin ol "yabancı menşeli hiç bir makinaya ne cevap yazarım ne de yardımcı olurum !"

Kolay gelsin....

Eğlence için uygun makine ama uretımde kullanımaz yanı fazla dayanmaz uretım amaclı ısehıc almayın ama egelnce olsun oyalanıyımpara bana batıyor dıyorsanız :) alın uretımde ıse yaramaz ve cabuk bozulur.Yedek parcalarını bulmaktada baya zorlanırsınız.Ve o sitedeki urunler çin malı

Youtubeden vıdeolarını ızledim yetişkinler için oyuncak gıbı bir şey bu bunu buyuk olasıklıkla kuyumcular kullanıyor ve egitimlerde materyal olarak kulanılıyor uretımde olmaz bu makına

3020 modelini almıştım hala kullanıyorum profesyonel işler için değil ama amatör işler için iyi
ebay üzerinden aldım gümrükte yüzde 20 sini ödedim aldım fatura veya kredi kartı ödeme dekontu ile yapabilirsiniz
çok fazla fiyat farkı oladan ülkemizde de benzer üretimler var onlarada bakabilirsiniz
not:motoru size güçsüz gelecek :) bana geldi üzerinde makitanın bir freze motrunu ara parça koyarak kullanıyorum şimdi

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri