Yukarı Aşağı Hareket Sağlayan Motor

ferdelance

Üye
Arkadaşlar konuyu yanlış başlık altına açmışsam eğer affınıza sığınıyorum. Baktım inceledim ama ilgi alanım olmadığı için sağlıklı bir karar veremedim.

Benim sorunum oğlanın teknoloji tasarım ödevi bir kolinin içine bir denizaltı maketi hazırlayacağız kolinin üst kısmını mavi bir karton ile kapatıp deniz gibi durmasını sağlayacakmışız daha sonra 2 adet deniz altı nin dikey iniş çıkış yapması gerekiyormuş yani anlatabildiğim kadarıyla yukarı aşağı hareket edebilen bir sistem kurmamız gerekiyormuş öğretmenleri elektrik enerjisinden yararlanarak yapın demiş bir fikri olan varsa çok makbule geçer. Yardımınız için teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar konuyu yanlış başlık altına açmışsam eğer affınıza sığınıyorum. Baktım inceledim ama ilgi alanım olmadığı için sağlıklı bir karar veremedim.

Benim sorunum oğlanın teknoloji tasarım ödevi bir kolinin içine bir denizaltı maketi hazırlayacağız kolinin üst kısmını mavi bir karton ile kapatıp deniz gibi durmasını sağlayacakmışız daha sonra 2 adet deniz altı nin dikey iniş çıkış yapması gerekiyormuş yani anlatabildiğim kadarıyla yukarı aşağı hareket edebilen bir sistem kurmamız gerekiyormuş öğretmenleri elektrik enerjisinden yararlanarak yapın demiş bir fikri olan varsa çok makbule geçer. Yardımınız için teşekkürler.

anlayabildiğim kadarı ile maket bir denizaltını dc motor adaptör ile aşağı yukarı indirip kaldıracaksınız.kutunun altına bir makara dc motor miline küçük çapta makara arasına yay ve ip gerin maketi buna dikey bağlayın ve çift yönlü(+ ve - polariteyi değiştiren)anahtar ile aşağı yukarı indirip kaldırabilirsiniz
kolay gelsin

aklıma gelen bunlar.detay az olunca

not:neden denizaltı olması gerekiyor vinç yada asansör ödevi olarak vermemiş işin altında yaratıcılık testi mi yapıyor ?

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri