yu-ma-tu marka 37 ekran tv de enine düz beyaz çizgi!!!

arcakoray

Üye
arkadaşlar.yumatu marka 37 ekran tvmde enine düz beyaz bir çizgi var.bu sorunun oluşumundan önce tvmi açtığım zaman ekranımda sarı kırmızı mavi renkler oluşuyordu.belli bir zaman bekledikten sonra bu renkler kayboluyor ve tv yi tekrar kapatıp açtığımda sorunsuz çalışıyordu.en son olarak tvmi çalıştırdığımda düz beyaz bir çizgi vardı ve ses geliyordu.tv yi çalıştırmaya devam ettim bu sefer seste gitti.şimdi tvmin tam ortasında düz beyaz bir çizgi var.bu sorunun nedeni ve çözüm yolu nedir.yardımlarınızı bekliyorum..

Tv arızaları öncelikle 5 duyu organımızın tad alma hariçindeki tümünün verileri ile sonrasın da ölçü aleti ile alınan verilerin bileşkesinde ortaya çıkabilir.
Klasik hatalar zaten standart cevaplarla sizlere sunulmaktadır sizin tv deki hata horzantal katında başlamış ,sizin hatayı yoksay beklentinizden besleme katına kadar ilerlemiş .
Zamanında müdahele edilmiş olsa idi ikinçil hata oluşmayacaktı .

servis müdahelesine ihtiyacınız var.

horizantlda şişmiş kondansatörler görürseniz değiştirin muhtemelen düzelecektir.

yanıtlarınız için teşekkür ederim.horzantal katında kondansatörlerle ilgili hiç bir sorun bulamadım.ancakla7830 entegresinin bir bacağı yanmış ve oradaki yoluda kaldırmış.bütün sorun bundan kaynaklanıyo olabilirmi??

Yolu onarıp entegreyi degiştirin besleme gerilimlerinizinde gerçek degerlerinde olup olmadıgınıda ölçün .
aşırı yükten dolayı besleme regüle devrenizde hasar oluşmuş
sebeblerini , horzantal osilatör ve horzantal çıkış katlarındaki yarı iletkenlerinde veya Eht trafonda aramalısın.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri