YouTube Videoma Hiçbir Sebep Yokken Yaş Kısıtlaması Getiriyor

Katılım
21 May 2019
Mesajlar
102
Puanları
3
Yaklaşık 3,5 yıldır YouTube kanalında video yayınlıyorum. Birkaç gün öncesine kadar hiçbir sorun olmadan video yayınladım. Ancak son birkaç gündür ElectricalCraft Mod isimli Minecraft modumun en son bölümünü yayınladım ama hiçbir sorun (tehlikeli, açık saçık, küfürlü vb.) olmamasına ve sadece sokak lambası bulunmasına rağmen videoyu yükledikten kısa bir süre sonra bana videonun yaş kısıtlaması aldığına dair resimdeki e-posta geldi.

Screenshot_20201121-215238.png

Daha sonra zombi sesindendir diye aynı videoyu gündüz çekip yayınladım ama sonuç yine aynıydı. Kısa bir süre sonra diğer Minecraft modumun (mobilya modumun) videosunu yayınladım ve yaş kısıtlaması almadı. Daha sonra birkaç gün boyunca hiçbir video yayınlamadım ve o süre zarfında eski bir videom da yaş kısıtlaması aldı. Daha sonra o yaş kısıtlamasına itiraz ettim ama yaklaşık 2 gündür bir sonuç yok. Dün de sokak lambasını güncelledim ve ElectricalCraft Mod isimli modumun videosunu sokak lambasının güncel tasarımı ile yayınladım ama yine yaş kısıtlaması aldı ve bu durum iyice can sıkıcı hale geldi (bu durum neredeyse yakında öfkeden YouTube kanalımı kapatmak zorunda bıraktıracak hale geldi). Kısa bir süre sonra da resimdeki gibi itiraz ettim.

Screenshot_20201122-135427.png

YouTube neden sokak lambası olan videoma yaş kısıtlaması getiriyor da diğer videolarıma (yaş kısıtlaması alan eski video hariç) yaş kısıtlaması getirmiyor?
 

Ekli dosyalar

emin_34

Üye
Katılım
6 May 2014
Mesajlar
17
Puanları
3
Yaş
45
Youtube içerikler için yapay zeka kullanıyor, geçenlerde bu gibi sorunlarla ilgili bir haber okumuştum, sistem otomatik engelleme yapıyor. İtiraza devam edin
 
Konu Sah
CuteKawaiiRainbow2016
Katılım
21 May 2019
Mesajlar
102
Puanları
3
Youtube içerikler için yapay zeka kullanıyor, geçenlerde bu gibi sorunlarla ilgili bir haber okumuştum, sistem otomatik engelleme yapıyor. İtiraza devam edin
Ben de kısa bir araştırma yaptıktan sonra sizin okuduğunuz haberi buldum. Bence YouTube bu sistemi gözden geçirsin ve ona göre videolara yaş kısıtlaması getirsin. Küfür, hakaret, şiddet vb. olan videolara değil de hiçbir suçu olmayan bir sokak lambası olan videoya yaş kısıtlaması getiriyor. Bu gidişle artık öfkemden YouTube kanalımı kapatmak zorunda kalacağım.
 

serkan_48

Profesyonel Üye
Katılım
5 Ağu 2009
Mesajlar
10,072
Puanları
3,158
Yaş
40
Konum
Antalya
Milyonlarca videoyu tek tek denetleme gibi bir durum çok zor.

Bu şekil bir uygulamada da sorunlar olması normal.
 

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
112,937
Mesajlar
794,809
Kullanıcılar
414,695
Son üye
karasusu

Yeni konular

Üst