(Çözüldü) YouTube Videoma Hiçbir Sebep Yokken Yaş Kısıtlaması Getiriyor

Yaklaşık 3,5 yıldır YouTube kanalında video yayınlıyorum. Birkaç gün öncesine kadar hiçbir sorun olmadan video yayınladım. Ancak son birkaç gündür ElectricalCraft Mod isimli Minecraft modumun en son bölümünü yayınladım ama hiçbir sorun (tehlikeli, açık saçık, küfürlü vb.) olmamasına ve sadece sokak lambası bulunmasına rağmen videoyu yükledikten kısa bir süre sonra bana videonun yaş kısıtlaması aldığına dair resimdeki e-posta geldi.

Screenshot_20201121-215238.png

Daha sonra zombi sesindendir diye aynı videoyu gündüz çekip yayınladım ama sonuç yine aynıydı. Kısa bir süre sonra diğer Minecraft modumun (mobilya modumun) videosunu yayınladım ve yaş kısıtlaması almadı. Daha sonra birkaç gün boyunca hiçbir video yayınlamadım ve o süre zarfında eski bir videom da yaş kısıtlaması aldı. Daha sonra o yaş kısıtlamasına itiraz ettim ama yaklaşık 2 gündür bir sonuç yok. Dün de sokak lambasını güncelledim ve ElectricalCraft Mod isimli modumun videosunu sokak lambasının güncel tasarımı ile yayınladım ama yine yaş kısıtlaması aldı ve bu durum iyice can sıkıcı hale geldi (bu durum neredeyse yakında öfkeden YouTube kanalımı kapatmak zorunda bıraktıracak hale geldi). Kısa bir süre sonra da resimdeki gibi itiraz ettim.

Screenshot_20201122-135427.png

YouTube neden sokak lambası olan videoma yaş kısıtlaması getiriyor da diğer videolarıma (yaş kısıtlaması alan eski video hariç) yaş kısıtlaması getirmiyor?

Youtube içerikler için yapay zeka kullanıyor, geçenlerde bu gibi sorunlarla ilgili bir haber okumuştum, sistem otomatik engelleme yapıyor. İtiraza devam edin

Youtube içerikler için yapay zeka kullanıyor, geçenlerde bu gibi sorunlarla ilgili bir haber okumuştum, sistem otomatik engelleme yapıyor. İtiraza devam edin
Ben de kısa bir araştırma yaptıktan sonra sizin okuduğunuz haberi buldum. Bence YouTube bu sistemi gözden geçirsin ve ona göre videolara yaş kısıtlaması getirsin. Küfür, hakaret, şiddet vb. olan videolara değil de hiçbir suçu olmayan bir sokak lambası olan videoya yaş kısıtlaması getiriyor. Bu gidişle artık öfkemden YouTube kanalımı kapatmak zorunda kalacağım.

Milyonlarca videoyu tek tek denetleme gibi bir durum çok zor.

Bu şekil bir uygulamada da sorunlar olması normal.

Gıcık kapan biri şikayet ediyor olabilir

Size iyi bir haberim var. Şu anda resimlerdeki gibi sokak lambası bulunan elektrik modu videomun yaş kısıtlaması itirazı çözülmüş ve yaş kısıtlaması kaldırılmıştır.

Screenshot_20201127-101331.png

Screenshot_20201127-101340~2.png

Ancak diğer videonun itirazı henüz çözülmemiştir.

gözünüz aydın olsun .
burada ne yazdınız çizdiniz görüntü neyse 18+ konuma getirilmesinin sebebini öğrenmeniz .
sağlıcakla kalın .

gözünüz aydın olsun .
burada ne yazdınız çizdiniz görüntü neyse 18+ konuma getirilmesinin sebebini öğrenmeniz .
sağlıcakla kalın .
Sadece sokak lambası olan bir videoydu ve rahatsız edecek hiçbir şey yoktu. Ayrıca diğer videonun (1 yıl önceki videonun) da itirazı çözüldü ve yaş kısıtlaması kaldırıldı.

benim de youtubede kanalım var bu işlerden para kazanan nasıl kazanıyor acaba ????

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri