YORK SOGUTMA GURUBU

merhaba arkadaslar york lıouıd chıller cıhazında cozemedıgım bır sorun var komprasör devreye gırıyor yag normal sp basıncı 420 de yuksek basıncta normal fakat cıhaz bıraz calısınca komprasordekı yagı azaltıyor ve low oil press arızası verıyor bunun sebeblerınden bırı cıhazın gazının eksık olması ama cıhazda gaz basıncı normal yagı azaltmasının baska sebeblerıde varmıdır acaba bilgi verebılırsenız sevınırım .....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Low oil pressure olacak sanırım tam olarak yazdığınız arıza ; genelde yazılımlarda ki bende yapdığım bir kaç uygulamada böyle yapdım ; ilk çalışma anında düşük olan yağ basıncı yüzünden normalde sistemin hata vermemesi için bir delay süresi verdirilir ; belli bir süre geçtiği halde yağ basıncı yükselmez ise makina stop konumuna geçer ; bence bir miktar yağ ilave edip tekrar sistemi test edin ; yine yağ basıncı yükselme hatası varsa mekanikçi bir arkadaşdan destek alın ; pompalarda falan sorun olabilir.Bahsettiğiniz makina da şu herhalde : http://www.genemco.com/catalog/pdf/CSSD01yorkliquidchiller.pdf

evet bahsettıgım makına o komprasor ıcındekı yag pompasının fılıtresını bıle temızledım yagı tamamladım ve start verdın 5 dakka gıbı sure calısmada komprasordekı yagı sısteme gonderdı ve yag basınc agrızası verdı yagı sısteme basmamsı gerek koprasor kapesıte aldıgı zaman bu agrızaya gecıyor
yag pompası basıncını olctugum zaman 7,5 cıvarında basınc okuyabılıyorum fakat kapasıte arttırdıgı zaman cıhaz basınc anında dusuyor

ben çok anlamam bu işlerden ama şöyle birşey geldi aklıma.basınç anında yağ basıncı düşüyorsa bu yağın biryerlerden sızma olasılığı olabilir mi?

Sistemde çalışan selenoid valfler varsa bunlarıda bir kontrol edin derim ; çalışma anında açılarak yağ akışına izin veriyormu ; eğer selenoid valflerinizde herhangi bir sıkıntı yoksa sorununuz büyük ihtimal mekanikdir.

yok bakın sıstemın yagı kaldırma sebeblerınden bır gaz basıncının dusuk olması ama benım cıhanmıda gaz basıncı set degerıne yakın bır degerde sp 420 olarak okuyorum buda basıncın normal oldugunu gosterıyor fakat bu yagı kaldırmasının baska bır sebebıde vardır o konuda yardım ıstıyorum

Dostum york pistonlu kompresörlerde bahsettiğin duruma göre olası arıza şudur.

cihaz kapasite alırken yüklediğinde birden yağ kaldrıyor dediniz.. Kompresör kapasite aldığında yağ pompasından alınan bir hat ile kapasite solenoidinden geçirerek kapasite valflerini hareket ettirir. Bahsettiğiniz arızada bu anda yağ eksiliyor ise bu boruda çatlak yada kırık olabilir kapasite aldığında bu çatlaktan sızan yağ yağlama basıncını düşürür veya sisteme kalkmasına neden olabilir.

bu yargıya yazdığınız mesajlardan vardım. Yinede görmeden yorum yapmak doğru kanıya ulaştığımızı söylemez en büyük olası durum anlattığım şekilde olabilir. Dilerseniz size kompresör tamiri konusunda yardımcıda olabilirim. York Johnson Controls firmasında çalışıyorum.

kolay gelsin iyi çalışmalar..

tabıkı sevınırım bılırsınız bu cıhaz ıkı komprasorlu dıgerını yenı tamır ettırdım yenrıne ben montaj ettım fakat ondada kontrol panelınde calısıyo gorunmesıne ragmen start almıyor cıhan yanı anlayacanız uzere ıkı tana arızamam var yag sorunu ıle benım aklıma tek gelen yag pompası sıkıntısı acaba dogrumu pompada ne gıbı sıkıntı olabılır acrıca teldede gorusmek ısterım sızle

Merhabalar...

İlk sorunuza cevap için cihazınızın tam modelini bana iletmeniz gerekir. Hangi kontrol sistemini kullandığını bilmem lazım.

Sorun pompada değil pompada olsa idi yağlama sistemi çalışmaz ve kısa sirede cihaz yatak sarar kol kırar sekman kaynatır bazı sorunlar yaşanırdı.

Yağ kaldırma ile ilgili en temel karşılaştığımız sorunlar ;

--Sorun kompresörü yükleme boşaltma sisteminde
--kompresör sekmanlarında
--gaz şarjının eksik olmasında
--gaz fazla olursa likit geldiğinde
--evaporatör su döngüsü sirkülasyonu zayıf olduğunda

yağ kaldırma sorunları ile karşılaşırız. Telefonla elbette iletişime geçebiliriz. Özelden numaranızı iletirseniz ben sizi arayabilirim.

kolay gelsin iyi çalışmalar.

tekrar merhaba mesaj atamıyom sıze sız bana numaranızı atarsanız araya bılırm :) mesaj atmam ıcın 20 mesaj gelmesı gerekıyormus

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri