York Air Cooled Chiller Motor Yağı ve Çıkış Suyu Isı Ölçüm Sensörü Hangileridir?

kaksalar34

Üye
Merhaba arkadaşlar york chiller
MODEL : YAEP99W09C50PA
REF:\CHARGE R22 \61\61 KG
YUKARDA bilgisini yzdıgım cillerin motor yagı nedir acaba birde cıkış suyu uzerindeki sen sörü nedir bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum çıkış sen soru termu kupulmu yoksa pt 100 mudur acaba birde birarkadaş motor yagı tellus 68 dedi ama oda emindegil sizlerden yardım bekliyorum teşekkürederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar york chiller
MODEL : YAEP99W09C50PA
REF:\CHARGE R22 \61\61 KG
YUKARDA bilgisini yzdıgım cillerin motor yagı nedir acaba birde cıkış suyu uzerindeki sen sörü nedir bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum çıkış sen soru termu kupulmu yoksa pt 100 mudur acaba birde birarkadaş motor yagı tellus 68 dedi ama oda emindegil sizlerden yardım bekliyorum teşekkürederim

Dostum;

Cihazınızda York "C" Oil kullanılmaktadır.

Tellus 68 yağı soğutma sistemlerinde kullanılan bir yağ değildir.
Shell Tellus, yüksek viskozite indeksli mineral yağlar ve katık paketi kullanılarak imal edilmiş, hidrolik yağıdır.
Kullanım alanları
• Endüstriyel hidrolik sistemler
• Hidrolik güç iletim sistemleri
• Denizcilik sektöründe hidrolik uygulamalar..

Bu yağ ile sisteminize şarj yaparsanız mekanik anlamda büyük sıkıntılar çekersiniz.Ben york firmasında çalışıyorum. Yağ temininde sıkıntı çekiyorsanız yardımcı olabilirim. Bazı arkadaşlar York "C" Oil yerine farklı marka değişik yağlar kullanıyorlar. Ama bu seferse sistemsel problemler cıkıyor. Tercih size kalmış..

Sensör knusunda ;

Kullanılan sensör LWT sensörü ( Leaving Water Termistor )
Ne pt100 nede termokupl dur. Sensör NTC diye tabir edilen sıcaklık yükseldikce ohm değeri düşen bir sensördür.
Örnek verirsem 0 derecede 9795 ohm 20 derecede 3748 ohm dur.

Yedek parça konusunda yardımcı olabilirim eğer isterseniz. ( bu konu yanlış anlaşılmasın ben maaslı calısan bırıyım. burdan parça satıp kar amacı gütmüyorum nihayetinde para benım cebime girmiyor sadece sorun yaşayan arkadaslara yardmcı olmak ıstıyorum.)

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

ok arkadaşım o zaman sensor ve yag için bana fiyat teklifi verebilirmisin acil *********

merhaba serkan 48 acaba ne zaman dönebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba kaksalar34,

Cihazınızın kompresörlerinde Serkan arkadaşımın dediği gibi York'un orjinal yağı olan York ''C Oil'' kullanılmaktadır. Ama bu yağın fiyatı yaklaşık 300-350$ civarlarındadır. Buna muadil olarak kullanabileceğiniz aynı kalitede farklı markalarda daha uygun fiyatlı kompresör yağlarıda mevcuttur.
Sensör konusuna gelince, piyasada York'un cihazlarına uyumlu bir sensör bulmanız çok zor hatta imkansız gibi. Bu sensöründe York'da satış fiyatı yaklaşık 180$ civarındadır.

iyi çalışmalar.

Fiyatları Metin arkadaşımızın bahsettiği seviyelerdedir.Yağın fiyatı 5 galonluk teneke içindir. yaklaşık 19 litreye tekabul eder. Kompresör boşken 11 litre yağ alır. bunun bir kısmı sistemde oldugu için bir teneke (5 galon ) yağ ile 2 kompresör yağı değiştirilebilir.

gurup için detay yazmamışsın sadece 22 ve dik vidalı gibi görünüyor hiçbir firmanın özel yağı yoktur eveparasyon yok veya soğutulan nesnenin derecesi yok 22 mineral yağ vidalı için kullanılan soğutma her hangibir marka olabilir yanlız numarası tutsun mesela + değerler için 68

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri