"YOK OLDU" ve 640 Km uzakta ortaya çıktı!

greenyucel

Üye
Konu ilginç geldiği için paylaşma gereği duydum.

28 Mart 1943 ; ABD'li bilim adamı Dr. Morris Jessup'ın, Einstein'ın birleşik alanlar kuramına dayanarak bir "ışınlama" deneyi yaptığı iddia edildi. 'Philadelphia deneyi" adıyla bilinen ve askeri gizlilik içersinde gerçekleştirilen olayda, 104 mürettebatlı "USS Eldridge" adlı askeri gemi, tanıkların iddialarına göre Philadelphia deniz üssünde, yeşil bir sise bürünerek yavaş yavaş "kayboldu" ve kısa bir süre sonra 640 km. ötedeki Norfolk deniz üssünde ortaya çıktı.

Devamı aşağıdaki linktedir...

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/PROJECTRAINBOW.HTM

Sayın arkadaşım ,sanmıyorum ,bence biraz hayal dünyası geniş insanların uydurduğu bir senaryo ve hele de 1943 senesinde ,inan bana hiç düşünemiyorum böyle bir olayı ,bence yalan ,hemde kuyruklu yalan

Sn greenyücel bu haberi ve bunun gibi bir kaç haberi daha önceden okumuştum ama gerçek payı olduğunu düşünmüyorum amerikanların balonlarından bir tanesidir yine

Işınlanma için şu şartlar gerekli değil mi;

1- taşınacak olan atomu yığınını (örn: insan) diğer atom yığınları arasından hızla taşıma
2- taşınan bu yığını tekrar oluşturma !!!!!!!
3- taşınan yığının zihnini ( ruh , aura da diyebiliriz) tekrar yükleme ....

dikkat edilirse bunlar öyle bir cihaz koydum elektriği verdim ışınladım gibi bir mevzu değil.

Hollywood filimlerinde işler kolay bir kasabayı 1950 yıllarına çevir bir arabaya elektronik birkaç gösterge koy oldu "geleceğe dönüş" ...

ya da çarklı marklı bir düzenek olsun "the time machine"

(Yani bu yazıyı yazan çok film izlemiş demektir )

Tabiki araştırılsın buna kimse karşı gelmez ben de isterim hop orada hop burada olmayı :D

Bir de şu zaman'da yolculuk kısmını açarsak;

zaman = zam + an =
zam = eklenme
an = anlık , hafıza , anlamak olarak düşünebiliriz.

zaman = eklenen anlık, anı , hafıza olarak baktığımızda ortada zamanı algılayacak olan en az bir zihnin (ruh aura) olması gerekli olduğunu anlarız ...

Yani ortada kuşlar kediler böcekler vs.. kendi hallerinde gezerken yıllık tutacak kenara not edecek birisi olmadığı için zaman durmuş ! olur :D

Ama insan olunca not eder sonuç çıkartır günleri ayları algılar geçmişe gitmek ister ....

Hele hele olsa şu da problem ; diyelimki zamanda yolculuk yapabiliyorsun 1950 yılına gittin aaa bir bakmışsın uzayda bir gök taşının yakınlarında havasızlıktan ölmeye başladın (dondun ya da piştin ... ) çünkü 1950 yılında dünyanın konumu bir başka yerde idi

gibi gibi düşünebiliriz

yalnız bu yazdıklarımız olmaz olamaz anlamında değil araştırmak başka bir şey ona umut bağlamak başka bir şey

Tahayyulü çok olmak zarar değildir...

arkadaşlar bende sizinle hemfikirim. Böyle bir haber çıkarılmasını sağlamak o dönemlerde diğer dünya ülkelerine göz dağı vermek anlamını taşır bana göre. Benim teknolojim sizinkini döver mantığı. Günümüzde teknoloji dijital elektroniğe geçişle oldukça gelişti şuan bile (ışığın ışınlanması hariç) bir yerden bir yere katı madde ışınlaması yapılamıyor iken taa 1943 yılında bunu nasıl başarmışlar hiç inandırıcı değil. Yalnız dediğim gibi konu ilginç geldiği için paylaşma gereği duydum ama yanlış ama doğru.

çok yerde duydum ama bende pek inanmam. ama olsa iyi olurdu herkes geleceği ister ben geçmişe gitmek isterim :)

ya ısınlama yaparlarda
gidene kadar paramparca olurusn
ısık hıızna dayanan bi kabin yapabilirlerse
ısık hızına cıktıktan sonra nereye gidceksin bide o da var:)
5 sn gitsen oldugun yere geri dönersin virajı alabilirsen:)
yoksa uzay boslugundan kart atarsın
bu deneyi bende baya arastırdım
amerika yaptıgı her haltı 50 senede bi acıklarmıs
bi elli sene sonra bizim icin ne düsündüklerini acıklarlar herhalde:))
acıkladıktan sonrada nereye ısınlanırlar Allah bilir:))
yakala yakalayabilirsen:D

Bu tamamen hikaye, insan eliyle şuan bu büyüklükte sıçrama yapılamadı, fakat bermuda üçgeni denen yerlerde, enterasan olayların olduğu gerçek, dinimiz gereği inandığımız metafizik varlıkların neden olduğu olaylardan bahsedilebilir, diğer bir konu herkesin bildiği savaş ve kötü zamanlarda geçmişte yaşamış insanların yardıma (evliyalar, şehitler) geldiğini gören sayısız örnekler var, bunlarda şuan fazla kimsenin bilmediği belli bir fiziğe dayanmaktadır bu kimseler zamanda ileri ve ya geri gidebilmektedirler...ışınlanma olayı için çalışmalar yapılıyor anlatıldığı gibi değil çok mini boyutlarda şimdilik...

eskiden koskoca demir parçasının uçacağını yüzeceğini söyleselerdi kim inanabilirdiki. ama şimdi kocaman uçaklar, kocaman gemiler var deilmi. birde kendilerini taşımayı bırak yükte taşıyolar vallaha insanoğlu yapar hemşerim nasıl yapar ne şekilde yapar bilinmez ama bence yapar. adamlar uzaya bile gittiler yahu
belkide ozaman ışınlama olayını yapmışlardır ama insanoğlundan saklıyorlardır olamazmı? daha ne buluşlar olmuşturda saklanıyodur bana göre sizce?

değerli ustalar daha dün bu amerika ırakta tank top diye kütükleri kalasları vurmadımı.neyin peşindeyiz anlamış değilim.elalemin adamını öveceğimize kendi değerlerimize sahip çıkıp biz ne yaptık ne yapabiliriz demeliyiz bence.ama şuda bir gerçek olmazmı olabilir ama şu ana kadar olmadı.saygılarımla.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri