Yine Arçelik 3650 FT sorunu...

ersagun40

Üye
Selam arkadaşlar. Bu makinalarla başım beladan hiç kurtulmuyor maalesef. 2 adet 3650 FT makina sattım. Her ikisinden de 1 ay içinde şikayet geldi. Makinalar yıkama programının son 15 dakikasında beklemeye geçiyor. Başla/bekle düğmesine basınca programa devam etmiyor. Test programında çalıştırınca her hangi bir sorun yok. Pompayı değiştirdim sorun halen devam ediyor. Sorun kartta mıdır? Eğer kartta ise hangi kompanentten kaynaklanıyordur?

tüm işlevlerini düzgün yapıyor mu? tahliyede sorun yok , yumuşatıcı alımında sorun yok , Şebeke voltajı iyi , şebeke su basıncı iyi mi? çook basit bişey olabilir

Selam arkadaşlar. Bu makinalarla başım beladan hiç kurtulmuyor maalesef. 2 adet 3650 FT makina sattım. Her ikisinden de 1 ay içinde şikayet geldi. Makinalar yıkama programının son 15 dakikasında beklemeye geçiyor. Başla/bekle düğmesine basınca programa devam etmiyor. Test programında çalıştırınca her hangi bir sorun yok. Pompayı değiştirdim sorun halen devam ediyor. Sorun kartta mıdır? Eğer kartta ise hangi kompanentten kaynaklanıyordur?
slm
kart üzerinde bulunan kondansatörlerin lehimlerini tazeleyin.sorun düzelmez ise eprom arızalı demektir.yeniden programlanması gerekir.bu durumda sizin yapabileceğiniz bi şey yok.eprom sökülüp bilgisayarda yeniden program yükleniyor.

Su basinci iyi olmaya bilir
QUOTE=ersagun40;422052]Selam arkadaşlar. Bu makinalarla başım beladan hiç kurtulmuyor maalesef. 2 adet 3650 FT makina sattım. Her ikisinden de 1 ay içinde şikayet geldi. Makinalar yıkama programının son 15 dakikasında beklemeye geçiyor. Başla/bekle düğmesine basınca programa devam etmiyor. Test programında çalıştırınca her hangi bir sorun yok. Pompayı değiştirdim sorun halen devam ediyor. Sorun kartta mıdır? Eğer kartta ise hangi kompanentten kaynaklanıyordur?[/QUOTE]

Makinanın tüm işlevleri normal ustam. Test programınıda normal olarak bitiriyor. Makinayı atölyeye aldım. Pamuklu 40 da 2 yıkama yaptırdım. Birinde normal bitirdi programı, diğerinde 15 dakikada takılı kaldı.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri