YILDIZ-ÜÇGEN YOL VERME İLE İLGİLİ BİR SORU...

kemalbnc

Üye
Herkese iyi günler. Forumda yıldız-üçgen ile ilgili hemen hemen bütün yazıları okudum. Fakat anlayamadığım şu nokta var. Yıldız bağlantıda akım sınırlanıyor ama madem motor ilk kalkma anında yüksek akıma ihtiyaç duyuyor bu akımı sınırlayınca o motor nasıl yol alıyor? Sonuçta yol alması için gerekli akımı sınırlıyoruz. Yanlış mı düşünüyorum?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Doğru düşünüyorsunuz.O nedenle,her sisteme yıldız üçgen yol verilemez.Bazı sistemleri ( mesela,fan karakteristiği ) direkt kaldırmak gerekir.

Sağolun Fahri Bey:) son olarak da kısaca etiketlerin anlamından biraz bahsedebilir misiniz? Kısmen anladım ama hala aklıma takılan yerler var. Mesela 220/380 derse küçük olan değer üçgen bağlantı değeridir diye genellemeler yapan arkadaşlar var. Kök3 meselesinden dolayı mı tam anlayamadım?

merhaba. 37 kw lık bir su motoru var. buna yıldız-üçgen yol vermek için şeması ve malzemelerin değerleri hakkında bana yardımcı olur musunuz?

Sağolun Fahri Bey:) son olarak da kısaca etiketlerin anlamından biraz bahsedebilir misiniz? Kısmen anladım ama hala aklıma takılan yerler var. Mesela 220/380 derse küçük olan değer üçgen bağlantı değeridir diye genellemeler yapan arkadaşlar var. Kök3 meselesinden dolayı mı tam anlayamadım?
Tamam Fahri Bey gerek kalmadı, anladım teşekkür ederim. İyi çalışmalar..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri