YILDIZ ÜÇGEN BAĞLANTI

furkandynd

Üye
Merhaba arkadaşlar ben elektrik konusunda yeniyim ve daha acemi biriyim .. Asenkron motorlara yıldız üçgen vermek ne işe yarar nerde araştırma yapsamda bulamadım yardımcı olurmusunuz.Şimdiden teşekkür ediyorummm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Forumumuzdaki " Elektrik motorları " bölümüne bakmadığınız anlaşılıyor.Zahmet olmazsa ! o bölümü gözden geçirin.

Yeni iseniz,çok araştırıp çok okumalısınız.Aradığınız her şeyi kolay yoldan bulmak yerine,emek vererek bulursanız,daha iyi kavrarsınız.Ekteki bilgileri genişletmelisiniz.

Ekli dosyalar

• ASENKRON MOTORLARDA YILDIZ-ÜÇGEN YOL VERME VE JENERATÖR GÜÇ HESABI.rar
    13.6 KB · Görüntüleme: 73
asenkron motorlada 4 kw ve uzeri motorlar yıldız üçgen çalıstırılır .sebebi ise motor ilk kalkış anında aşırı akım cektıgınden dolayı moto once yıldız sonrada üçgene gecer.bu yuzden yıldız ucgen kulanılır

asenkron motorlada 4 kw ve uzeri motorlar yıldız üçgen çalıstırılır .sebebi ise motor ilk kalkış anında aşırı akım cektıgınden dolayı moto once yıldız sonrada üçgene gecer.bu yuzden yıldız ucgen kulanılır

Çok Teşekkür Ediyorum cevabımı aldım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri