Yetersiz elektrik gücü hk.

Merhabalar,

Yeni taşınmış olduğumuz dairede prizlerin yeterli enerji vermediğini dusunuyorum. Mesela başka bir yerde telefonum şarzdayken telefonu kullanmama rağmen şarj yüzdesi artabiliyor ama evde tam tersi yüzde 30'larda takıp kullanınca resmen şarjı emiyor ve telefon kapanıyor. Farklı telefon ve şarj aletleri ile deneme yapıldı hepsinde aynı sorun bulunmaktadır. Ne yapmalıyız?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Televizyon, buzdolabı vs. bir sıkıntı görünmüyor şimdilik. Ölçüyü nasıl alabilirim? Pek anlamıyorum bu işlerden.

Tesisatınızda sorun yok görünüyor.Bahset-
tiğiz pirizlerden ütü vs. gibi bir cihaz çalıştı-
rın.Normal çalışıyorsa,tlf. adaptörünüzde
sorun var demektir.

Başka yerde aynı şarj ve telefonda sorun yaşamıyorum. Sadece evde böyle...

..daha fazla veri lazım..telefonlar bekleme anında böyle birşey yapıyor mu bilmiyorum ama belki sinyal zayıfsa telefon gücünü arttırıyordur..
wifi ve internet açıksa kolay kolay şarj olmaz vs..

Eskiden trafolu şarj cihazları kullanılırdı. 220v veya 110v için ayrı üretilirdi.
Şimdikiler 100-250v aralığında çalışır ve çıkışı sabittir.
Bunda sorun olması için 100v altına inmesi gerekir ki bu imkansızdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri