Yeryüzünün Manyetik Alanı

Değerli arkadaşlar acaba yeryüzünün manyetik alanı kullanılarak mıknatıslama özelliği ile yeryüzüyle sürtünmeyen araçlar yapılabilir mi? Bu konu hakkında bilgisi olan bana mesaj atabilir mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yer yüzünün manyetik alanını kullanarak karşıt bir manyetik alan oluşturup bir maddeyi havada tutmak için çok çok çok büyük bir manyetik alan oluşturmak lazımki bu manyetik alanı oluşturacak nüveyi kaldırmak başka bir sorun.

Üniversite yıllarıma götürdünüz beni :D Güç elektroniği hocamız derdi Dünya toprak potansiyelini referans alıyoruz iyi tamamda marsın toprak potansiyeli nedir? Hiç düşündünüz mü? Dünya toprak potansiyeli ile farkı ne olurdu? gibi sorular sorardı ;)

Hocam bu konu baya karışık... Free energy muhabetlerinde ufoların bu benzeri yapıyla uçtuğu iddiası var.

esir hipotezide var.. yada uzay zaman levhasını yüksek manyetik alan ile kağıt gibi kıvırmada :D Derin konulara girmeyelim By Lent

Asıl sorun kağıdı bükmek kolayda uzay zamanı bükmek o kadar kolay değil.. :(

Bükerse bu vatandaşın arkadaşı büker, başkada bilmem :D:D:D:D
son-hava-bukucu-552.jpg

Bir mıknatıs başlığına bakarken buna denk geldim baktım dünyayı bitirmiş uzayı büküyorsunuz :D:D:D:D:D bükücüyü çağırdım :p:p:p:p

@acaroz Abi açtığınız iyi olmuş, kağıt bükmek de kolay iş değil 7. defada makineden gelen sese bakın :D

HAva bükücüler de Türk müş diyorlar doğru mu? :cool::p:D

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri