Yerli ve milli gurur gün yüzüne çıktı

sn @Ar-kur-Tek

Ana fikir yazı : gerçekler , güven ve sonuç

inanmak inanmamak size kalmış bende doğrudur ve yanlıştır diyemiyorum video etkiliyici dogru olabilir olmayabilir

önemli olan sonuçtur . ortada bir şey yok .

yapacağız edeceğiz lafları hiç bir yere gidemeyiz , anca benim gibi saflar kandırılır .
tabiki vatanımızı seviyoruz inanmak istemiyoruz , sonuç istiyoruz

size desem
sizden borç aldım belli bir tarih verdim işler yolunda gitmedi gerçekten param yok ( durumu siz bilmiyorsunuz ) bir kaç gün bekleyin vereceğim ( oyalama gibi siz bilmiyorsunuz ) siz ne dersiniz

veya bir başka taraftan borç buldum size ödeme yaptım ve tekrar borç istedim verirmisiniz ne düşünürsünüz ?
benin demek istediğim bu işler çocuk oyuncağı değil ,

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Çok güzel özetlemişsin. Siyasetcinin bürokratın hele böyle önemli konularda hata yapmaya hakkı yoktur.
Avrupa devletleri savaş zamanında bombardıman altında sıfırdan tank projesi hazırlayıp üretime geçip binlerce üretebiliyorlardı. Üstelik eski teknolojiyle. Biz barış zamanında onbinlerce mühendisin yüzlerce üniversitenin olduğu bir ortamda 10 yıldır bir tankı yapamadıysak bunun sebebi siyasi iradedir.

yapmak üretmek işlerine gelmiyor kim verecek çorbalarını? satın alınca 3-5-10 bişey onlara da damlar üretince damlamaz...

Altay tankı projeside durmuş durumda.

Merhaba sn @kesmez

Yazınızda öyle bir cümle kurmuşsuz !!!
forum yazınıza beğeneceğim ama anlayacaklar ( her kişi için değil )

'' Altay tankı projeside durmuş durumda '' bu duruma seviniyor .anlamına gelecek .

Anlatmak istediğiniz proje durmuş ama Türkçe de her anlamı ( olumlu ve olumsuz ) çıkarabilirsiniz .
Niyetiniz önemlidir .

Bıçağını isterseniz ekmek kesmek için kullanırsınız veya yaralamak veya öldürmek içinde önemli olan düşüncedir . ( iyi niyet ve kötü niyet )

Ülkemiz için çalışmaya evet , uyutulmaya hayır .
biraz politik cevap oldu ( Türkçemizin azizliği diyelim )

Bir zamanlarda boş arazılere ( tüm partiler ) için konuşuyorum ( terazi ortada ) farkı yok temel atma törenleri miili kaynaklarımızın satışı ve en önemlisi vatan toprağıının satışı !!!
yarın kendi toprağında zaten kim satın almışsa onun hükmü geçecek ( hale ) duruma geleceğiz .

Gözümüzü açalım , VATAN SEVGİSİnden ödün vermeyelim !!!!

birlik beraberliğimizi bu gibi yazılar bozuyor , yazmamamız gerekir
zaten istiyor dış ülkeler bu yazıları yazsınlar birlikteliğimiz bozulsun
o zaman diye yazıyorsunuz diyeceksiniz .
haklısınız !!! kendimizi anlatmak istiyoruz anlamayan kişilere .

Vatanımız için bekliyoruz , ne kadar daha bekliyeceğiz bu tank vs gibi (projeleri )
ha bugün yarın
rahmetli bir polikatacı vardı sözü'' yarın'' dı
yarınlar bitmez . herkese bulaşmış olmalı

Birde derler ki '' Bugünün işini yarına bırakma. ''

Yaşadığımız her günün kendine özgü problemleri, sıkıntıları vardır. İş ise herşeye rağmen yapmanız gereken bir yükümlülüktür. Bugün yapılması gereken bir işi ertesi güne bırakmanın türlü sakıncaları vardır: Yarın daha önemli bir iş çıkabilir ve bugünkü işten önce onun yapılması gerekir. Bundan dolayı bugünkü iş yine kalır. Yada yarın çıkacak başka işte bugünküne ekleneceğinden hepsini yapmaya vakit yetmez.

biz esasında saflığın kurbanlarıyız , ( her anlımı taşır )

Kolay Gelsin .Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
sn @Ar-kur-Tek

Ana fikir yazı : gerçekler , güven ve sonuç

inanmak inanmamak size kalmış bende doğrudur ve yanlıştır diyemiyorum video etkiliyici dogru olabilir olmayabilir

önemli olan sonuçtur . ortada bir şey yok .

yapacağız edeceğiz lafları hiç bir yere gidemeyiz , anca benim gibi saflar kandırılır .
tabiki vatanımızı seviyoruz inanmak istemiyoruz , sonuç istiyoruz

size desem
sizden borç aldım belli bir tarih verdim işler yolunda gitmedi gerçekten param yok ( durumu siz bilmiyorsunuz ) bir kaç gün bekleyin vereceğim ( oyalama gibi siz bilmiyorsunuz ) siz ne dersiniz

veya bir başka taraftan borç buldum size ödeme yaptım ve tekrar borç istedim verirmisiniz ne düşünürsünüz ?
benin demek istediğim bu işler çocuk oyuncağı değil ,

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Sayın @arkaplan
Derdimi tam anlatamadım.Kusuruma bakmayın.

Ben ortada bir şey var demiyorum zaten.söylediğim şeyler;

1: Bir yol haritası vardı ve o yol haritasına göre bir yere kadar gidildi.Ne zaman Koç grubu ile siyasetin arası bozuldu harita 1. aşamanın sonundan itibaren raydan çıkıldı.Rahmetli Mustafa Koç yaşasaydı bu işler böylemi olurdu orası Allah Kerim.

2:İşin içine BMC'nin (yine siyasi tercih) dahil edilmesi ile süreç uzadıkça uzadı ve hala uzamakta.

3:Bunların haricinde ne Almanya'ya güç grubu siparişi verildi ne kimse malı mı satmam dedi (aramız bozuk iken bu ihtimal vardı tabiki ama süreç şu anda farklı) nede biz alternatif ürettik ama projede durmuş değil.İş BMC'ye ihale edildi ve BMC yürütüyor.Eğer BMC pes derse o zaman durabilir.

4:Bunların haricinde anlatılanlar (ihale sürecini yok saymak ,dış güçler,helikopter yapan istese tankıda yapar v.s ) palavra.Konuyu tam bilmeden yapılan bir video olmuş.

Demek istediğim bunlar.yoksa Savunma sanayi ve TSK'da işlerin nasıl olduğunu,süreçlerin nasıl işlediğini ve işleyebileceğini, işlerin zorluğunu inanın az çok bilirim.

Ayrıca niyetim kimseyi aşağılamak kırmak yada ukalalık taslamak değil.Eğer böyle anlaşılacak bir yorumum oldu ise herkesten özür dilerim.

Sayın @arkaplan
Derdimi tam anlatamadım.Kusuruma bakmayın.

Ben ortada bir şey var demiyorum zaten.söylediğim şeyler;

1: Bir yol haritası vardı ve o yol haritasına göre bir yere kadar gidildi.Ne zaman Koç grubu ile siyasetin arası bozuldu harita 1. aşamanın sonundan itibaren raydan çıkıldı.Rahmetli Mustafa Koç yaşasaydı bu işler böylemi olurdu orası Allah Kerim.

2:İşin içine BMC'nin (yine siyasi tercih) dahil edilmesi ile süreç uzadıkça uzadı ve hala uzamakta.

3:Bunların haricinde ne Almanya'ya güç grubu siparişi verildi ne kimse malı mı satmam dedi (aramız bozuk iken bu ihtimal vardı tabiki ama süreç şu anda farklı) nede biz alternatif ürettik ama projede durmuş değil.İş BMC'ye ihale edildi ve BMC yürütüyor.Eğer BMC pes derse o zaman durabilir.

4:Bunların haricinde anlatılanlar (ihale sürecini yok saymak ,dış güçler,helikopter yapan istese tankıda yapar v.s ) palavra.Konuyu tam bilmeden yapılan bir video olmuş.

Demek istediğim bunlar.yoksa Savunma sanayi ve TSK'da işlerin nasıl olduğunu,süreçlerin nasıl işlediğini ve işleyebileceğini, işlerin zorluğunu inanın az çok bilirim.

Ayrıca niyetim kimseyi aşağılamak kırmak yada ukalalık taslamak değil.Eğer böyle anlaşılacak bir yorumum oldu ise herkesten özür dilerim.

merhaba sn @Ar-kur-Tek
tabiki herkes fikrini söylecek
fikirler aynı olacak diye bir kural yok , ama ortak anlayışlı yol çizmek gerekir ve çözümü aramaktır .

"Akıl akıldan fikir fikirden üstündür. Dışardan bakan göz daha iyi görür.

bizler yalnız konuşuyoruz, kiritik diyelim , takibi bildiğimiz bilmediğimiz engeller var .
ana neden ilği çekmek vs diyelim halkımıza yansıtılmasıdır .
bizlerde sonuç ulaşılamayınca mızmızlanıyoruz .

güçlü olmak dürüstlük , beraberlikle , çalışma , para ( adamı bozar ) , vs olur
tarihden ders almak gerek .

bence gerçekleri görelim , vatanımız için çalışalım , ( yazılar bahane )

bende herkesden özür dilerim . yazılar vatanımız olumsuız yazı göründüğü olduğu için .

Kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

Siyasete girmeden lütfen paylaşım yapalım yoksa konu kapatılacaktır arkadaşlar.

Merhaba Sn. @ arkadaşlar

Düğmeler başlanğıç ve son düğme ( mutlu gururlu başarı )

Gömleğinin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibi bazı insanlara güvenmek. Başından beri yanlış yaptığını, sonuna gelmeden anlayamıyorsun.

İstanbul bizanslılardan , Türkiye nasıl ülke oldu düşünün birlik beraberik çalışma azmi ile
bu azim kayboldu azim paraya dönüştü .

Her zaman diyorum iş bizde bitiyor ,
Önce kendini düzeltmelisin sonra karşındaki , zaten otomatikman düzelmiş olacak .

Soruyorum bu tankın en iyisini yaptık mükenmel üstü diyelim kim kullanacak diyeceksiniz vatanını seven halkınız para için askerlik olursa anca filmlerde seyrettiğiz gibi olur kaçar karşı tarafa geçer .

Uçak , gemi , tank , top , vs değildir iman güçüdür .

madem milli diyoruz demek ki tarafımızdan yapılacak demektir .
seri üretimi bırakalım önce bir adet yapalım sonrasını bir yollu yaparız
çalışmalarımızı bu yola vermeliyiz .

Yazmakla bitmez , önemli olan sonuçtur .

sn @by lent hocam konuyu kapatacak diye düşünür dururum .

ne varki , ilk düğme siyaset !!!

İlk düğme atlansan nasıl düzelecek bende bilmiyorum !!!!

Kolay gelsin Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri